Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Terry Pratchett, Niuch

Terry Pratchett, NiuchW przyszłym roku będziemy świętować jubileusz 30-lecia jednego z najbardziej znanych i popularnych cyklów w literaturze fantastycznej. Mowa o „Świecie Dysku” autorstwa sir Terry’ego Pratchetta, który to cykl liczy już blisko 39 wybornych powieści. Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazał się właśnie najnowszy tom tego cyklu, zatytułowany „Niuch”.

więcej »

Książka: Jerzy Pilch, Dziennik

Jerzy Pilch, DziennikNiedawno powstałe wydawnictwo Wielka Litera zaczęło od mocnego i celnego uderzenia. Nie, nie chodzi o książkę Janusza L. Wiśniewskiego, ale o „Dziennik" Jerzego Pilcha. Chciałoby się powiedzieć, że to lektura dla wszystkich, którzy w swym życiu kierują się zdrowym rozsądkiem. Ale ponieważ „zdrowy rozsądek" jest pojęciem względnym, powiemy inaczej - to lektura dla wszystkich, którzy nie wierzą w zamach smoleński. Czyli, mamy nadzieję, jednak dla większości.

więcej »

Książka: Stig Dagerman, Niemiecka jesień

Stig Dagerman, Niemiecka jesieńZbiór reportaży szwedzkiego pisarza Stiga Dagermana „Niemiecka jesień" w Szwecji ukazał się w 1947 r. W Polsce ta niewielka książka wyszła dopiero teraz, a i tak pewnie nie wszystkim to będzie w smak.

więcej »

Książka: "Kraina traw" i makabry

"Kraina traw" i makabryTo nie jest książka dla osób wrażliwych albowiem świat i ludzie w niej przedstawieni są okrutni, brudni i źli. Oraz nienormalni.

więcej »

Książka: "Zrób sobie raj" Czesi już go mają

"Zrób sobie raj" Czesi już go mająW Czechach najważniejsza jest pohoda. ... Pohoda to dobry nastrój, spokój, pogodne usposobienie, przytulność miejsca, bezkonfliktowe związki. Słowem nie robić ludziom i sobie przykrości. Pohoda lubi piwo.

więcej »

Książka: Mariusz Zawadzki, Nowy, wspaniały Irak

Mariusz Zawadzki, Nowy, wspaniały IrakMariusz Zawadzki jest prawdopodobnie jednym z nielicznych dziennikarzy, którzy przez lata śledzili od środka piekło wojny w Iraku. Jako dziennikarz „Gazety Wyborczej", w latach 2003-2009, wielokrotnie odwiedzał kraj targany wojną i wewnętrznymi walkami . Efektem tych dziennikarskich wypraw jest książka „Nowy, wspaniały Irak", która ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B (seria „Terra Incognita").

więcej »

Książka: Rockandrollowe życie pana Manna

Rockandrollowe życie pana MannaKsiążka nie traktuje o pisarstwie Tomasza lub Henryka Manna. To są wspomnienia Wojciecha Manna - dziennikarza, muzycznego. Puszystego pana w okularach prowadzącego w programie 2. TVP „Szansę na sukces".

więcej »

Książka: Kogo kocham, kogo lubię - kryminał z dawką humoru

Kogo kocham, kogo lubię - kryminał z dawką humoru„Mam chusteczkę haftowaną, wszystkie cztery rogi, kogo kocham, kogo lubię rzucę mu pod nogi. Tej nie kocham, tej nie lubię, tej nie pocałuję, a chusteczkę haftowaną tobie podaruję" - tak brzmi tekst niewinnej dziecięcej wyliczanki z której pochodzi tytuł książki.

więcej »

Książka: Bez przebaczenia - zauroczenie biblioteczne z wojskiem w tle

Bez przebaczenia - zauroczenie biblioteczne z wojskiem w tleCzy wierzycie w miłość od pierwszego zderzenia? Nie? To koniecznie przeczytajcie książkę „Bez przebaczenia” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

więcej »

Książka: Jolanta Piątek, Obrazki z Czech

Jolanta Piątek, Obrazki z CzechPowiedzenie „nikt nic nie wie, czeski film”, pisarze Havel , Haszek, Hrabal, bohaterowie Szwejk i Krecik, film „Pociągi pod specjalnym nadzorem” i serial „Szpital na peryferiach miasta”, piosenkarze Helena Vondraczkowa i Karel Gott – jakie macie pierwsze skojarzenie słysząc „Czechy”? Autorka napisała książkę wbrew tym stereotypom.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Hospicja.pl Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Oferty pracy