Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Mariusz Zawadzki, Nowy, wspaniały Irak

Mariusz Zawadzki, Nowy, wspaniały IrakMariusz Zawadzki jest prawdopodobnie jednym z nielicznych dziennikarzy, którzy przez lata śledzili od środka piekło wojny w Iraku. Jako dziennikarz „Gazety Wyborczej", w latach 2003-2009, wielokrotnie odwiedzał kraj targany wojną i wewnętrznymi walkami . Efektem tych dziennikarskich wypraw jest książka „Nowy, wspaniały Irak", która ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B (seria „Terra Incognita").

więcej »

Książka: Rockandrollowe życie pana Manna

Rockandrollowe życie pana MannaKsiążka nie traktuje o pisarstwie Tomasza lub Henryka Manna. To są wspomnienia Wojciecha Manna - dziennikarza, muzycznego. Puszystego pana w okularach prowadzącego w programie 2. TVP „Szansę na sukces".

więcej »

Książka: Kogo kocham, kogo lubię - kryminał z dawką humoru

Kogo kocham, kogo lubię - kryminał z dawką humoru„Mam chusteczkę haftowaną, wszystkie cztery rogi, kogo kocham, kogo lubię rzucę mu pod nogi. Tej nie kocham, tej nie lubię, tej nie pocałuję, a chusteczkę haftowaną tobie podaruję" - tak brzmi tekst niewinnej dziecięcej wyliczanki z której pochodzi tytuł książki.

więcej »

Książka: Bez przebaczenia - zauroczenie biblioteczne z wojskiem w tle

Bez przebaczenia - zauroczenie biblioteczne z wojskiem w tleCzy wierzycie w miłość od pierwszego zderzenia? Nie? To koniecznie przeczytajcie książkę „Bez przebaczenia” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

więcej »

Książka: Jolanta Piątek, Obrazki z Czech

Jolanta Piątek, Obrazki z CzechPowiedzenie „nikt nic nie wie, czeski film”, pisarze Havel , Haszek, Hrabal, bohaterowie Szwejk i Krecik, film „Pociągi pod specjalnym nadzorem” i serial „Szpital na peryferiach miasta”, piosenkarze Helena Vondraczkowa i Karel Gott – jakie macie pierwsze skojarzenie słysząc „Czechy”? Autorka napisała książkę wbrew tym stereotypom.

więcej »

Książka: Anna Sam, Udręki pewnej kasjerki

Anna Sam, Udręki pewnej kasjerki„Kasa jest jednym z najlepszych miejsc umożliwiających studiowanie ludzkiej głupoty w całej jej rozciągłości. Będziesz zachwycona gdy stwierdzisz, że właściwie nie ma ona granic." - pisze autorka.

więcej »

Książka: Stephen King, Dallas ‘63 - król nadal jest tylko jeden

Stephen King, Dallas ‘63 - król nadal jest tylko jedenPonad 800 stron przeczytanych w kilka dni - to nie tyle osiągniecie czytelnicze, co świadectwo arcymistrzowskiego warsztatu twórcy, znak charakterystyczny króla literackich bestsellerów. Król jest oczywiście tylko jeden. To Stephen King - najbardziej poczytny pisarz na świecie. Jego najnowsza książka „Dallas ‘63" ukazała się na początku listopada. I zapewne podobnie jak ponad 50 poprzednich stanie się sprzedażowym hitem.

więcej »

Książka: Robert Marshall, W kanałach Lwowa

Robert Marshall, W kanałach LwowaTrudno się dziwić Agnieszce Holland, że sięgnęła po książkę Roberta Marshalla „W kanałach Lwowa", by przenieść ją na ekran (polska premiera filmu „W ciemności" 6 stycznia 2012). To świetny materiał na film, nie tylko ze względu na dramatyczne, mało znane wydarzenia, które opisuje, ale niezwykłą postać Leopolda Sochy.

więcej »

Książka: Zygmunt Miłoszewski, Ziarno prawdy

Zygmunt Miłoszewski, Ziarno prawdyZnacie takie kryminały, że choć jest godzina pierwsza w nocy, a rano trzeba wstać, to nie możecie się od nich oderwać, bo zostało sto stron do końca, a Wy - kosztem snu - chcecie się dowiedzieć, kto zabił? Raz na jakiś czas trafiają się takie książki. Należy do nich nowa powieść Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy".

więcej »

Książka: Umberto Eco, Cmentarz w Pradze

Umberto Eco, Cmentarz w PradzeO narodzinach dziewiętnastowiecznych teorii spiskowych, które krążą do dzisiaj, opowiada „Cmentarz w Pradze", nowa powieść włoskiego pisarza, filozofa i profesora semiologii Umberta Eco. Premiera 2 listopada 2011 r. Nie jest to wprawdzie rzecz na miarę „Imienia róży", ale być może, jeśli nie najlepsza, jest to najważniejsza książka Eco. Gdybyśmy mogli, zalecilibyśmy ją jako lekturę uzupełniającą do nauki historii.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy