Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Film: Drzewo życia

Drzewo życiaFilm - arcydzieło, który szuka odpowiedzi na najważniejsze pytanie ludzkości – jaki jest sens życia? Duet najlepszych aktorów naszych czasów (Brad Pitt i Sean Penn) w filmie legendarnego twórcy kina – Terrence’a Malicka („Cienka czerwona linia”).

więcej »

Film: Trzy minuty. 21:37

Trzy minuty. 21:379 kwietnia 2005 roku o 21:37 w bezprecedensowym geście jedności miliony Polaków wyłączyły światła w swoich domach. Jednocześnie wyzwoliła się energia emocjonalna o niespotykanym potencjale. W tamtym momencie mógł się wydarzyć każdy ziemski cud.

więcej »

Film: Jan Paweł II. Szukałem Was...

Jan Paweł II. Szukałem Was...„Jan Paweł II. Szukałem Was...” to pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach - niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

więcej »

Film: Młyn i krzyż

Młyn i krzyżPodziwiając obrazy w muzeum, zastanawiacie się czasem, kim są ludzie uwiecznieni na płótnie? Jak wyglądało ich życie? Czy byli szczęśliwi? Czemu są tacy smutni? Takie refleksje niewątpliwie miał Lech Majewski, podziwiając "Drogę krzyżową" Pietera Bruegla.

więcej »

Film: Mała matura 1947

Mała matura 1947Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. Film w reżyserii Janusza Majewskiego (m.in. „Zaklęte rewiry", „C.K. Dezerterzy") z udziałem zarówno polskich sław aktorskich (Marek Kondrat, Olgierd Łukaszewicz, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Wojciech Pszoniak) i utalentowanych debiutantów (Adam Wróblewski, Dawid Kot, Mikołaj Jodliński, Adam Zduńczyk).

więcej »

Film: Dla niej wszystko

Dla niej wszystkoJohn Brennan (Russell Crowe) i jego żona Lara (Elizabeth Banks) są kochającym małżeństwem i wiodą spokojne, normalne życie. Do czasu. Cały ich świat wali się w chwili, gdy Lara zostaje oskarżona o morderstwo i skazana na wieloletnie więzienie.

więcej »

Film: Aż po grób

Aż po gróbKiedy interesy w branży pogrzebowej idą kiepsko, a pojawia się klient, który chce wyprawić swój pogrzeb z wielką pompą, i w dodatku facet płaci gotówką, to tylko skończony idiota nie skorzystałby z takiej okazji.

więcej »

Film: RED - Bruce Willis, Morgan Freeman i Helen Mirren w akcji

RED - Bruce Willis, Morgan Freeman i Helen Mirren w akcjiKiedyś byli najlepszymi agentami CIA. Mają na swoim koncie misje uznane za niemożliwe. Narażali własne życie i znali wszystkie rządowe tajemnice. Teraz staną się celem numer jeden.

więcej »

Film: Różyczka

RóżyczkaFilm w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego „Różyczka", nagrodzony główną nagrodą na festiwalu filmowym w Gdyni, jest już dostępny na płytach DVD.

więcej »

Film: „Dom zły” - film, którego się nie zapomina

„Dom zły” - film, którego się nie zapominaGłośny film Wojciecha Smarzowskiego „Dom zły" ukaże się na płytach DVD 1 kwietnia 2010 r. Jak ktoś zauważył, poprzedni film Smarzowskiego „Wesele" to przy „Domu złym" komedia romantyczna.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Oferty pracy