Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Katherine Webb, Echa pamięci

fot. InsignisKatherine Webb już uwiodła polskich czytelników swoją ostatnią powieścią – ogromna wrażliwość autorki i jej niezwykły talent do budowania przemawiającej do wyobraźni atmosfery oraz kreowania postaci z krwi i kości sprawiły, że jej poprzednia książka, Dziedzictwo, cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem długo po premierze.

więcej »

Książka: Wisława Szymborska, Enough / Wystarczy

fot. wydawnictwo a5Ostatni tom Wisławy Szymborskiej w wydaniu polsko-angielskim. Premiera na Warszawskich Targach Książki 22 maja 2014.

więcej »

Książka: Katarzyna Grochola, Zagubione niebo

fot. Wydawnictwo LiterackieNowa książka najpopularniejszej polskiej autorki, która od prawie dwóch dekad rozkochuje w sobie kolejne rzesze czytelników.

więcej »

Książka: Jan Karski, Tajne państwo

fot. Jan Karski, Tajne państwoNikt nie wiedział o Polskim Państwie Podziemnym tyle co on. Mimo śmiertelnego zagrożenia kilka razy przemierzył Europę jako jego tajny emisariusz.

więcej »

Książka: Adrian Grzegorzewski, Czas tęsknoty

fot. Adrian Grzegorzewski, Czas tęsknotyHistoria, która na długo pozostaje w pamięci... Wojna, miłość, skomplikowana historia dwóch narodów i dwojga ludzi. To nie jest tylko romans.

więcej »

Książka: Elkhonon Goldberg, Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje

fot. PWNGdy jesteśmy młodzi, kieruje nami żądza odkrywania tego, co niepoznane, pchając nas do przodu. Odważamy się. Według ludowej mądrości wraz z wiekiem dążymy do stabilizacji. Czy stabilizacja nierozerwalnie wiąże się ze stagnacją? Czy wszystkie zmiany związane z wiekiem, zachodzące w naszym umyśle, są równoznaczne ze stratą, czy może są też jakieś zyski?

więcej »

Książka: Kobiece historie spisane przez życie

fot. Merlin.plCzęsto nie jesteśmy do końca świadomi, kim były i jakie życie prywatne wiodły kobiety, których twarze znamy z pierwszych stron gazet. Jednak dzięki ich biografiom możemy dowiedzieć się o nich czegoś więcej i spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy.

więcej »

Książka: Cormac McCarthy, To nie jest kraj dla starych ludzi

fot. Wydawnictwo LiterackieNiezwykłe studium ludzkiej natury, walki dobra ze złem i opis samotności. Koniecznie trzeba przeczytać.

więcej »

Książka: Cecelia Ahern, Sto imion

fot. Cecelia Ahern, Sto imionAutorka kultowego „PS Kocham Cię” powraca z nową, o wiele dojrzalszą książką. „Sto imion” to hipnotyzująca opowieść, w której pojęcia przeciętności i wyjątkowości zostają odwrócone. Każdy może stać się bohaterem tej książki, bo każda historia jest warta opowiedzenia.

więcej »

Książka: "Profesor to nie obelga". Alfabet Bronisława Geremka

Fot. UniversitasW hasłach tej swoistej „Encyklopedii Bronisława Geremka” można odnaleźć nie tylko spostrzeżenia autora dotyczące życia uczonego, aktywnego działacza politycznego, patrioty, ciężko doświadczanego czasami, w których przyszło mu żyć, lecz również bogaty materiał skłaniający do refleksji i dalszych rozważań nad własnym życiem.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Pola Nadziei Hospicja.pl Kobiety.net.pl Kosciol.pl Oferty pracy