Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Adrian Grzegorzewski, Czas tęsknoty

fot. Adrian Grzegorzewski, Czas tęsknotyHistoria, która na długo pozostaje w pamięci... Wojna, miłość, skomplikowana historia dwóch narodów i dwojga ludzi. To nie jest tylko romans.

więcej »

Książka: Elkhonon Goldberg, Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje

fot. PWNGdy jesteśmy młodzi, kieruje nami żądza odkrywania tego, co niepoznane, pchając nas do przodu. Odważamy się. Według ludowej mądrości wraz z wiekiem dążymy do stabilizacji. Czy stabilizacja nierozerwalnie wiąże się ze stagnacją? Czy wszystkie zmiany związane z wiekiem, zachodzące w naszym umyśle, są równoznaczne ze stratą, czy może są też jakieś zyski?

więcej »

Książka: Kobiece historie spisane przez życie

fot. Merlin.plCzęsto nie jesteśmy do końca świadomi, kim były i jakie życie prywatne wiodły kobiety, których twarze znamy z pierwszych stron gazet. Jednak dzięki ich biografiom możemy dowiedzieć się o nich czegoś więcej i spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy.

więcej »

Książka: Cormac McCarthy, To nie jest kraj dla starych ludzi

fot. Wydawnictwo LiterackieNiezwykłe studium ludzkiej natury, walki dobra ze złem i opis samotności. Koniecznie trzeba przeczytać.

więcej »

Książka: Cecelia Ahern, Sto imion

fot. Cecelia Ahern, Sto imionAutorka kultowego „PS Kocham Cię” powraca z nową, o wiele dojrzalszą książką. „Sto imion” to hipnotyzująca opowieść, w której pojęcia przeciętności i wyjątkowości zostają odwrócone. Każdy może stać się bohaterem tej książki, bo każda historia jest warta opowiedzenia.

więcej »

Książka: "Profesor to nie obelga". Alfabet Bronisława Geremka

Fot. UniversitasW hasłach tej swoistej „Encyklopedii Bronisława Geremka” można odnaleźć nie tylko spostrzeżenia autora dotyczące życia uczonego, aktywnego działacza politycznego, patrioty, ciężko doświadczanego czasami, w których przyszło mu żyć, lecz również bogaty materiał skłaniający do refleksji i dalszych rozważań nad własnym życiem.

więcej »

Książka: Alice Munro, "Kocha, lubi, szanuje"

fot. Alicja Munro„Nie pytaj, bo wiedzieć nie trzeba, co gotuje los, tobie i mnie”... Tom „Kocha, lubi, szanuje..." zawiera dziewięć opowiadań. Ich bohaterkami są kobiety starające się żyć po swojemu w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

więcej »

Książka: Jerzy Pilch, Drugi dziennik. 21 czerwca 2012 - 20 czerwca 2013

fot. Wydawnictwo LiterackieKiedy w czerwcu 2012 roku Jerzy Pilch zaczyna pisać drugi tom dziennika, Polska wylega na stadiony i w nieznośnym upale przeżywa rytualne porażki drużyny narodowej. Pisarz, wytrawny filozof polskiej piłki nożnej, przybiera tymczasem bardziej osobisty ton: odwraca się od telebimów na sąsiednim placu Defilad i w mieszkaniu na Hożej konfrontuje się ze wzmożeniem rzeczy ostatecznych. Kobiety odchodzą w siną dal - demony podchodzą ze wszystkich stron. Rzadsze stają się wizyty w realnej Wiśle - imaginacyjnej prawie nie opuszcza.

więcej »

Książka: Monika Szwaja, Anioł w kapeluszu

fot. Anioł w kapeluszuCzy anioły noszą kapelusze? Owszem, zdarza się. To te same anioły, które nie cierpią sztywnych mundurków.

więcej »

Książka: Joanna Chmielewska, Życie (nie) całkiem spokojne

fot. KlinW latach 1994–2008 ukazała się siedmiotomowa Autobiografia pisarki. Z jednej strony, siedem tomów to niewiele, by opisać barwne i obfitujące tak w zabawne, jak i zaskakujące momenty życie, z których wiele znalazło później swe rozwinięcie w powieściach Autorki.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X