Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Cormac McCarthy, To nie jest kraj dla starych ludzi

fot. Wydawnictwo LiterackieNiezwykłe studium ludzkiej natury, walki dobra ze złem i opis samotności. Koniecznie trzeba przeczytać.

więcej »

Książka: Cecelia Ahern, Sto imion

fot. Cecelia Ahern, Sto imionAutorka kultowego „PS Kocham Cię” powraca z nową, o wiele dojrzalszą książką. „Sto imion” to hipnotyzująca opowieść, w której pojęcia przeciętności i wyjątkowości zostają odwrócone. Każdy może stać się bohaterem tej książki, bo każda historia jest warta opowiedzenia.

więcej »

Książka: "Profesor to nie obelga". Alfabet Bronisława Geremka

Fot. UniversitasW hasłach tej swoistej „Encyklopedii Bronisława Geremka” można odnaleźć nie tylko spostrzeżenia autora dotyczące życia uczonego, aktywnego działacza politycznego, patrioty, ciężko doświadczanego czasami, w których przyszło mu żyć, lecz również bogaty materiał skłaniający do refleksji i dalszych rozważań nad własnym życiem.

więcej »

Książka: Alice Munro, "Kocha, lubi, szanuje"

fot. Alicja Munro„Nie pytaj, bo wiedzieć nie trzeba, co gotuje los, tobie i mnie”... Tom „Kocha, lubi, szanuje..." zawiera dziewięć opowiadań. Ich bohaterkami są kobiety starające się żyć po swojemu w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

więcej »

Książka: Jerzy Pilch, Drugi dziennik. 21 czerwca 2012 - 20 czerwca 2013

fot. Wydawnictwo LiterackieKiedy w czerwcu 2012 roku Jerzy Pilch zaczyna pisać drugi tom dziennika, Polska wylega na stadiony i w nieznośnym upale przeżywa rytualne porażki drużyny narodowej. Pisarz, wytrawny filozof polskiej piłki nożnej, przybiera tymczasem bardziej osobisty ton: odwraca się od telebimów na sąsiednim placu Defilad i w mieszkaniu na Hożej konfrontuje się ze wzmożeniem rzeczy ostatecznych. Kobiety odchodzą w siną dal - demony podchodzą ze wszystkich stron. Rzadsze stają się wizyty w realnej Wiśle - imaginacyjnej prawie nie opuszcza.

więcej »

Książka: Monika Szwaja, Anioł w kapeluszu

fot. Anioł w kapeluszuCzy anioły noszą kapelusze? Owszem, zdarza się. To te same anioły, które nie cierpią sztywnych mundurków.

więcej »

Książka: Joanna Chmielewska, Życie (nie) całkiem spokojne

fot. KlinW latach 1994–2008 ukazała się siedmiotomowa Autobiografia pisarki. Z jednej strony, siedem tomów to niewiele, by opisać barwne i obfitujące tak w zabawne, jak i zaskakujące momenty życie, z których wiele znalazło później swe rozwinięcie w powieściach Autorki.

więcej »

Książka: Joanna Bator, Ciemno, prawie noc

fot. WABReporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat.

więcej »

Książka: Arkady Fiedler - człowiek bez paszportu

fot. Arkady Fiedler – człowiek bez paszportuPodróżnik, pisarz i korespondent wojenny, jakim był Arkady Fiedler jest postacią w ostatnich latach nieco zapomnianą. Niezależny reżyser filmowy z Poznania, Jerzy Jernas - który zrealizował m.in. film „Bohaterowie z Wapna” czy „KSU – legenda Bieszczad, legenda rocka” postanowił przypomnieć współczesnym Polakom o zasługach Arkadego Fiedlera.

więcej »

Książka: Koty. Koty SĄ

© mmaja - Fotolia.com„Kot jest wykresem i wzorem odciśniętym w łagodnym powietrzu" (D. Lessing). Kto z państwa lubi i ma koty? Ja mam trzynastoletnią czarną Misię. Poprzednia Alodia (tez czarna) żyła czternaście lat. Polecam dzisiaj dwie, bardzo różne, książki o tych zwierzątkach: Doris Lessing - O kotach oraz Doroty Sumińskiej - Szczęśliwy kot.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X