Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Eduardo Mendoza, Niewinność zagubiona w deszczu

Eduardo Mendoza, Niewinność zagubiona w deszczuByć może „Niewinność zagubiona w deszczu", jak zauważył któryś z recenzentów, jest tylko wprawką literacką Eduarda Mendozy, ale niejeden pisarz chciałby zapewne być autorem podobnej wprawki.

więcej »

Książka: Katarzyna Grochola, Zielone drzwi - póki życia, póty nadziei

Katarzyna Grochola, Zielone drzwi - póki życia, póty nadzieiMoją lekturą nacodzienną nie są dzieła Prousta czy Joyce`a ale za książkami Grocholi nie przepadam. (Z wyjątkiem „Trzepotu skrzydeł" opowiadającej o przemocy w młodym małżeństwie. To przeczytać naprawdę warto.) Do wspomnień Grocholi podchodziłam więc jak pies do jeża.

więcej »

Książka: Maciej Zaremba Bielawski, Higieniści

Maciej Zaremba Bielawski, HigieniściKsiążka Macieja Zaremby Bielawskiego „Higieniści” jest jak przestroga, że nawet demokratyczne państwo może dokonać czystki wśród swoich obywateli, a wszystko zgodnie z prawem.

więcej »

Książka: George R. R. Martin, Gra o tron

George R. R. Martin, Gra o tronRównolegle z premierą telewizyjną HBO serialu „Gra o tron" nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się wznowienie literackiego pierwowzoru tego filmu. Książka George'a R. R. Martina o tym samym tytule to pierwszy tom monumentalnej sagi. Jednej z najlepszych w historii literatury fantastycznej. Dla miłośników gatunku - lektura obowiązkowa i podstawowa.

więcej »

Książka: Philip Roth, Fakty

Philip Roth, FaktyPhilip Roth co roku wydaje nową powieść, która za sprawą wydawnictwa Czytelnik wcześniej czy później dociera do polskiego odbiorcy. Niedawno wyszło „Wzburzenie", w tych dnia ukaże się „Upokorzenie", a między nimi pojawiły „Fakty". Książka wyjątkowo przewrotna.

więcej »

Książka: Marek Krajewski, Liczby Charona

Marek Krajewski, Liczby CharonaNowy kryminał Marka Krajewskiego „Liczby Charona" to już trzecia książka, po „Głowie Minotaura" i „Eryniach", w której pojawia się komisarz Edward Popielski. I zapewne nie ostatnia.

więcej »

Książka: Danny Baz, Tajni egzekutorzy

Danny Baz, Tajni egzekutorzyKsiążka Danny'ego Baza „Tajni egzekutorzy" to historia polowania na nazistowskiego zbrodniarza Ariberta Heima, polowania zakończonego sukcesem. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby tak było naprawdę, jednak naszym zdaniem opowieść Baza to bajka.

więcej »

Książka: Janusz Rudnicki, Męka kartoflana

Janusz Rudnicki, Męka kartoflanaWydawnictwo W.A.B. przypomniało - i całkiem słusznie - zbiór opowiadań Janusza Rudnickiego „Męka kartoflana". Proza Rudnickiego jest jak szpikulec, który przekłuwa mocno napompowany balon z polskością i patriotyzmem, za którymi kryją się nacjonalizm, szowinizm i nietolerancja.

więcej »

Książka: "Niepełni" czyli miłość niczego ci nie wybaczy

"Niepełni" czyli miłość niczego ci nie wybaczyTrzyczęściowa opowieść o związku, kobietach, mężczyznach, która bardzo dużo mówi o... jej autorze.

więcej »

Książka: Hunter S. Thompson, Dziennik rumowy

Hunter S. Thompson, Dziennik rumowyŻeby przed lekturą mieć wyobrażenie, czym jest „Dziennik rumowy", trzeba przywołać Hemingwaya, Bukowskiego i Lowry'ego. Ale za tą książką kryje się jedyny w swoim rodzaju pisarz - Hunter S. Thompson.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy EWST.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X