Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Alice Munro, "Kocha, lubi, szanuje"

fot. Alicja Munro„Nie pytaj, bo wiedzieć nie trzeba, co gotuje los, tobie i mnie”... Tom „Kocha, lubi, szanuje..." zawiera dziewięć opowiadań. Ich bohaterkami są kobiety starające się żyć po swojemu w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

więcej »

Książka: Jerzy Pilch, Drugi dziennik. 21 czerwca 2012 - 20 czerwca 2013

fot. Wydawnictwo LiterackieKiedy w czerwcu 2012 roku Jerzy Pilch zaczyna pisać drugi tom dziennika, Polska wylega na stadiony i w nieznośnym upale przeżywa rytualne porażki drużyny narodowej. Pisarz, wytrawny filozof polskiej piłki nożnej, przybiera tymczasem bardziej osobisty ton: odwraca się od telebimów na sąsiednim placu Defilad i w mieszkaniu na Hożej konfrontuje się ze wzmożeniem rzeczy ostatecznych. Kobiety odchodzą w siną dal - demony podchodzą ze wszystkich stron. Rzadsze stają się wizyty w realnej Wiśle - imaginacyjnej prawie nie opuszcza.

więcej »

Książka: Monika Szwaja, Anioł w kapeluszu

fot. Anioł w kapeluszuCzy anioły noszą kapelusze? Owszem, zdarza się. To te same anioły, które nie cierpią sztywnych mundurków.

więcej »

Książka: Joanna Chmielewska, Życie (nie) całkiem spokojne

fot. KlinW latach 1994–2008 ukazała się siedmiotomowa Autobiografia pisarki. Z jednej strony, siedem tomów to niewiele, by opisać barwne i obfitujące tak w zabawne, jak i zaskakujące momenty życie, z których wiele znalazło później swe rozwinięcie w powieściach Autorki.

więcej »

Książka: Joanna Bator, Ciemno, prawie noc

fot. WABReporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat.

więcej »

Książka: Arkady Fiedler - człowiek bez paszportu

fot. Arkady Fiedler – człowiek bez paszportuPodróżnik, pisarz i korespondent wojenny, jakim był Arkady Fiedler jest postacią w ostatnich latach nieco zapomnianą. Niezależny reżyser filmowy z Poznania, Jerzy Jernas - który zrealizował m.in. film „Bohaterowie z Wapna” czy „KSU – legenda Bieszczad, legenda rocka” postanowił przypomnieć współczesnym Polakom o zasługach Arkadego Fiedlera.

więcej »

Książka: Koty. Koty SĄ

© mmaja - Fotolia.com„Kot jest wykresem i wzorem odciśniętym w łagodnym powietrzu" (D. Lessing). Kto z państwa lubi i ma koty? Ja mam trzynastoletnią czarną Misię. Poprzednia Alodia (tez czarna) żyła czternaście lat. Polecam dzisiaj dwie, bardzo różne, książki o tych zwierzątkach: Doris Lessing - O kotach oraz Doroty Sumińskiej - Szczęśliwy kot.

więcej »

Książka: Stephen King, Joyland

fot. PrószyńskiDevin Jones, student college’u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...

więcej »

Książka: Mariusz Urbanek, Brzechwa nie dla dzieci

fot. IskryPrezentacja postaci i dorobku znanego nam wszystkim od wczesnego dzieciństwa, autora zabawnych wierszyków, bajek i pełnych humoru rymowanek.

więcej »

Książka: Mariusz Wołos, O Piłsudskim, Dmowskim i zamachu majowym

fot. Wydawn. LiterackieSytuacja w Warszawie jest napięta. W ciągu roku władzę przejmuje siedem kolejnych rządów, dochodzi do kilku kryzysów gabinetowych, kraj boryka się z coraz większymi problemami gospodarczymi, rośnie polityczna aktywność Piłsudskiego. Wszystkiemu bacznie przygląda się Kreml…

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Kosciol.pl Hospicja.pl Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy