Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Philip Roth, Fakty

Philip Roth, FaktyPhilip Roth co roku wydaje nową powieść, która za sprawą wydawnictwa Czytelnik wcześniej czy później dociera do polskiego odbiorcy. Niedawno wyszło „Wzburzenie", w tych dnia ukaże się „Upokorzenie", a między nimi pojawiły „Fakty". Książka wyjątkowo przewrotna.

więcej »

Książka: Marek Krajewski, Liczby Charona

Marek Krajewski, Liczby CharonaNowy kryminał Marka Krajewskiego „Liczby Charona" to już trzecia książka, po „Głowie Minotaura" i „Eryniach", w której pojawia się komisarz Edward Popielski. I zapewne nie ostatnia.

więcej »

Książka: Danny Baz, Tajni egzekutorzy

Danny Baz, Tajni egzekutorzyKsiążka Danny'ego Baza „Tajni egzekutorzy" to historia polowania na nazistowskiego zbrodniarza Ariberta Heima, polowania zakończonego sukcesem. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby tak było naprawdę, jednak naszym zdaniem opowieść Baza to bajka.

więcej »

Książka: Janusz Rudnicki, Męka kartoflana

Janusz Rudnicki, Męka kartoflanaWydawnictwo W.A.B. przypomniało - i całkiem słusznie - zbiór opowiadań Janusza Rudnickiego „Męka kartoflana". Proza Rudnickiego jest jak szpikulec, który przekłuwa mocno napompowany balon z polskością i patriotyzmem, za którymi kryją się nacjonalizm, szowinizm i nietolerancja.

więcej »

Książka: "Niepełni" czyli miłość niczego ci nie wybaczy

"Niepełni" czyli miłość niczego ci nie wybaczyTrzyczęściowa opowieść o związku, kobietach, mężczyznach, która bardzo dużo mówi o... jej autorze.

więcej »

Książka: Hunter S. Thompson, Dziennik rumowy

Hunter S. Thompson, Dziennik rumowyŻeby przed lekturą mieć wyobrażenie, czym jest „Dziennik rumowy", trzeba przywołać Hemingwaya, Bukowskiego i Lowry'ego. Ale za tą książką kryje się jedyny w swoim rodzaju pisarz - Hunter S. Thompson.

więcej »

Książka: Guy Walters, Ścigając zło

Guy Walters, Ścigając złoDobrze udokumentowana i pasjonująca książka „Ścigając zło" brytyjskiego pisarza i dziennikarza Guya Waltersa pokazuje, jak po II wojnie światowej wiele zrobiono, żeby nie złapać i nie postawić przed sądem tysięcy zbrodniarzy nazistowskich.

więcej »

Książka: Wzburzenie czyli Philip Roth jak wino

Wzburzenie czyli Philip Roth jak winoUżywając języka sportowego, można powiedzieć, że amerykański pisarz Philip Roth pozostaje w najwyższej formie. Tyle że sportowiec w wieku blisko 80 lat wiele już nie zdziała, a Roth - owszem. Na przykład stworzy znakomitą powieść pt. „Wzburzenie".

więcej »

Książka: Mario Vargas Llosa, Jak ryba w wodzie

Mario Vargas Llosa, Jak ryba w wodziePisanie swoich wspomnień „Jak ryba w wodzie" Mario Vargas Llosa zakończył w 1993 roku, po polsku książka ukazała się całkiem niedawno, ale jej wydawca - Znak - może mówić o szczęściu. W październiku 2010 r. peruwiański pisarz został laureatem literackiej Nagrody Nobla, więc autobiografia Vargasa Llosy jest jak znalazł.

więcej »

Książka: W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją...

W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją..."Reanimacja" Danuty Mikołajewskiej przedstawia odważny, kontrowersyjny obraz polskiej służby zdrowia, o którym każdy słyszał mniej lub więcej, z którym każdy w jakimś stopniu się zetknął. Autorka jest lekarką, zatem opisywany przez nią świat daleki jest od fikcji, jaką sprzedają seriale telewizyjne z pseudo lekarzami w głównej roli.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X