Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Jan Nowicki, Mężczyzna i one

Jan Nowicki, Mężczyzna i oneWybitny polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog postanowił w swojej najnowszej książce podzielić się z czytelnikami swoimi refleksami, pomysłami i wiedzą o tym, na czym zna się jak mało kto - o kobietach. Kochał je zawsze i kocha teraz, a i one odwzajemniają, i to do entej potęgi, uczucie sympatii bądź uwielbienia, oddania bądź przyjaźni. Nadszedł więc czas, aby nagromadzoną przez całe życie wiedzę przelać na papier, po części z pomocą Katarzyny Zimmerer, która pytaniami i komentarzami kieruje rozbiegane czasem myśli Pana Jana ku pewnemu uporządkowaniu.

więcej »

Książka: Sean Parnell, Pluton wyrzutków

Sean Parnell, Pluton wyrzutkówPrzemoc, strach, ciągłe napięcie i potworne okrucieństwo należą do codzienności żołnierza walczącego na wojnie. Wstrząsające przeżycia z uczestnictwa w działaniach wojskowych w Afganistanie odtworzył w swojej książce Pluton wyrzutków Sean Parnell - dowódca jednego z plutonów walczących z islamskimi rebeliantami przy granicy z Pakistanem.

więcej »

Książka: Daniel Kahneman, Pułapki myślenia

Daniel Kahneman, Pułapki myśleniaCzy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji…

więcej »

Książka: Blogowanie

Blogowanie„Blog wrósł w powszechną świadomość w tempie niezwykłym pod każdym względem. Czym jest ta forma porozumiewania, która tak nagle stała się częścią naszej kultury?”Nad zjawiskiem blogowania zastanawia się autorka polecanej przez nas książki, Jill Walker Rettberg.

więcej »

Książka: Tadeusz Ross, Życie przerosło kabaret

Tadeusz Ross, Życie przerosło kabaretOdważna i szokująco szczera, pełna anegdot opowieść o sprawach trudnych, delikatnych i ważnych.

więcej »

Książka: Aleksander Sołżenicyn, Morelowe konfitury

Aleksander Sołżenicyn, Morelowe konfitury25 września br. trafiły do księgarń „Morelowe konfitury” autorstwa Aleksandra Sołżenicyna. To już piąta książka tego autora wydana przez poznański REBIS.

więcej »

Książka: Oriana Fallaci, Kapelusz cały w czereśniach

Oriana Fallaci, Kapelusz cały w czereśniachProści chłopi i arystokraci, awanturnicy i asceci, bohaterowie i odstępcy, artyści i rewolucjoniści – saga rodu z Toskanii, którego członkowie nie bali się ulegać swoim namiętnościom i pasjom.

więcej »

Książka: Janusz Korczak, Pamiętnik i inne pisma z getta

Janusz Korczak, Pamiętnik i inne pisma z gettaJeden z najważniejszych polskich pamiętników XX wieku. Korczak podczas wojny z oddaniem zabiegał o dobro swoich podopiecznych, a jeszcze starał się ratować kolejny dom dziecka, w którym panowały wyjątkowo ciężkie warunki.

więcej »

Książka: Bartłomiej Rychter, Ostatni dzień lipca

Bartłomiej Rychter, Ostatni dzień lipcaPierwsze dni powstania warszawskiego i dwie kryminalne historie, młody żołnierz Wehrmachtu i AK-owiec inwalida, którzy nie mają nic do stracenia...

więcej »

Książka: Elizabeth Taylor i Richard Burton. Miłość, namiętność, nienawiść

Elizabeth Taylor i Richard Burton. Miłość, namiętność, nienawiśćElizabeth Taylor i Richard Burton poznali się na planie „Kleopatry". Ją nazywano najpiękniejszą kobietą świata, jego uważano za najbardziej seksownego żyjącego mężczyznę. Elizabeth kolekcjonowała klejnoty, Richard miał ambicję być aktorem wszech czasów. Wytrzymali ze sobą 10 lat, pędząc na karuzeli kariery.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy eGospodarka.pl Hospicja.pl Umierać po ludzku Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X