Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: "Niepełni" czyli miłość niczego ci nie wybaczy

"Niepełni" czyli miłość niczego ci nie wybaczyTrzyczęściowa opowieść o związku, kobietach, mężczyznach, która bardzo dużo mówi o... jej autorze.

więcej »

Książka: Hunter S. Thompson, Dziennik rumowy

Hunter S. Thompson, Dziennik rumowyŻeby przed lekturą mieć wyobrażenie, czym jest „Dziennik rumowy", trzeba przywołać Hemingwaya, Bukowskiego i Lowry'ego. Ale za tą książką kryje się jedyny w swoim rodzaju pisarz - Hunter S. Thompson.

więcej »

Książka: Guy Walters, Ścigając zło

Guy Walters, Ścigając złoDobrze udokumentowana i pasjonująca książka „Ścigając zło" brytyjskiego pisarza i dziennikarza Guya Waltersa pokazuje, jak po II wojnie światowej wiele zrobiono, żeby nie złapać i nie postawić przed sądem tysięcy zbrodniarzy nazistowskich.

więcej »

Książka: Wzburzenie czyli Philip Roth jak wino

Wzburzenie czyli Philip Roth jak winoUżywając języka sportowego, można powiedzieć, że amerykański pisarz Philip Roth pozostaje w najwyższej formie. Tyle że sportowiec w wieku blisko 80 lat wiele już nie zdziała, a Roth - owszem. Na przykład stworzy znakomitą powieść pt. „Wzburzenie".

więcej »

Książka: Mario Vargas Llosa, Jak ryba w wodzie

Mario Vargas Llosa, Jak ryba w wodziePisanie swoich wspomnień „Jak ryba w wodzie" Mario Vargas Llosa zakończył w 1993 roku, po polsku książka ukazała się całkiem niedawno, ale jej wydawca - Znak - może mówić o szczęściu. W październiku 2010 r. peruwiański pisarz został laureatem literackiej Nagrody Nobla, więc autobiografia Vargasa Llosy jest jak znalazł.

więcej »

Książka: W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją...

W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją..."Reanimacja" Danuty Mikołajewskiej przedstawia odważny, kontrowersyjny obraz polskiej służby zdrowia, o którym każdy słyszał mniej lub więcej, z którym każdy w jakimś stopniu się zetknął. Autorka jest lekarką, zatem opisywany przez nią świat daleki jest od fikcji, jaką sprzedają seriale telewizyjne z pseudo lekarzami w głównej roli.

więcej »

Książka: Claude Lanzmann, Zając z Patagonii

Claude Lanzmann, Zając z Patagonii„Zając z Patagonii" - autobiograficzna książka Claude'a Lanzmanna, reżysera wstrząsającego dokumentu „Shoah" - to barwna i fascynująca opowieść, która jednak niekiedy może denerwować, zwłaszcza polskiego czytelnika.

więcej »

Książka: Janusz Głowacki, Good night Dżerzi

Janusz Głowacki, Good night DżerziDla czytelników, którzy znają Janusza Głowackiego tylko jako autora bestsellerowej, wspomnieniowej książki „Z głowy", lektura jego nowej powieści „Good night Dżerzi" może być szokiem. Znajdziemy tu wprawdzie słynną ironię Głowackiego, ale znaczniej więcej jest brutalnego opisu przedstawianej rzeczywistości. A książka, choć pewnie nie na każdy gust, jest świetna.

więcej »

Książka: Ozzy Osbourne,"Ja, Ozzy"

Ozzy Osbourne,"Ja, Ozzy"Przygotujcie się, że lekturze autobiografii Ozzy'ego Osbourne'a „Ja, Ozzy" będą Wam towarzyszyć napady autentycznej wesołości, uczucie zażenowania, niedowierzanie, swego rodzaju podziw dla wszelkich dokonań i doświadczeń Ozzy'ego, a czasami także odruchy wymiotne. I jeszcze jedno: trudno się od tej książki oderwać.

więcej »

Książka: „Dr House” - oficjalny przewodnik po serialu

„Dr House” - oficjalny przewodnik po serialu„Dr House" to najchętniej oglądany serial na świecie, napisanie więc przewodnika po nim było kwestią czasu. I oto mamy książkę Iana Jackmana „Dr House. Oficjalny przewodnik po serialu" (Rebis) z przedmową Hugh Lauriego - odtwórcą tytułowej postaci. Dla fanów serialu to lektura obowiązkowa, tym bardziej że książka jest równie wciągająca, co film.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Hospicja.pl Pola Nadziei Oferty pracy