Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją...

W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją..."Reanimacja" Danuty Mikołajewskiej przedstawia odważny, kontrowersyjny obraz polskiej służby zdrowia, o którym każdy słyszał mniej lub więcej, z którym każdy w jakimś stopniu się zetknął. Autorka jest lekarką, zatem opisywany przez nią świat daleki jest od fikcji, jaką sprzedają seriale telewizyjne z pseudo lekarzami w głównej roli.

więcej »

Książka: Claude Lanzmann, Zając z Patagonii

Claude Lanzmann, Zając z Patagonii„Zając z Patagonii" - autobiograficzna książka Claude'a Lanzmanna, reżysera wstrząsającego dokumentu „Shoah" - to barwna i fascynująca opowieść, która jednak niekiedy może denerwować, zwłaszcza polskiego czytelnika.

więcej »

Książka: Janusz Głowacki, Good night Dżerzi

Janusz Głowacki, Good night DżerziDla czytelników, którzy znają Janusza Głowackiego tylko jako autora bestsellerowej, wspomnieniowej książki „Z głowy", lektura jego nowej powieści „Good night Dżerzi" może być szokiem. Znajdziemy tu wprawdzie słynną ironię Głowackiego, ale znaczniej więcej jest brutalnego opisu przedstawianej rzeczywistości. A książka, choć pewnie nie na każdy gust, jest świetna.

więcej »

Książka: Ozzy Osbourne,"Ja, Ozzy"

Ozzy Osbourne,"Ja, Ozzy"Przygotujcie się, że lekturze autobiografii Ozzy'ego Osbourne'a „Ja, Ozzy" będą Wam towarzyszyć napady autentycznej wesołości, uczucie zażenowania, niedowierzanie, swego rodzaju podziw dla wszelkich dokonań i doświadczeń Ozzy'ego, a czasami także odruchy wymiotne. I jeszcze jedno: trudno się od tej książki oderwać.

więcej »

Książka: „Dr House” - oficjalny przewodnik po serialu

„Dr House” - oficjalny przewodnik po serialu„Dr House" to najchętniej oglądany serial na świecie, napisanie więc przewodnika po nim było kwestią czasu. I oto mamy książkę Iana Jackmana „Dr House. Oficjalny przewodnik po serialu" (Rebis) z przedmową Hugh Lauriego - odtwórcą tytułowej postaci. Dla fanów serialu to lektura obowiązkowa, tym bardziej że książka jest równie wciągająca, co film.

więcej »

Książka: Yannick Heanel, Jan Karski

Yannick Heanel, Jan KarskiPolacy powinni być wdzięczni Yannickowi Haenelowi za jego książkę „Jan Karski". Powieść francuskiego pisarza jest hołdem dla polskiego bohatera - emisariusza Państwa Podziemnego, obroną Polski przed niesprawiedliwymi zarzutami, a zarazem ciężkim oskarżeniem aliantów, którzy w czasie wojny nie zrobili nic, by ratować Żydów przed Zagładą.

więcej »

Książka: Mariusz Szczygieł, Zrób sobie raj

Mariusz Szczygieł, Zrób sobie rajPierwsza książka Mariusza Szczygła poświęcona Czechom „Gottland" otrzymała tak wiele nagród i napisano o niej tak dużo dobrego, że ciężko jeszcze coś dodać. Najwyżej tyle, że autor na wszystkie te splendory sobie zasłużył. Ale mamy oto kolejny zbiór reportaży Szczygła o współczesnych Czechach - „Zrób sobie raj". Czytelnicy, których „Gottland" zachwycił, nie zawiodą się też na nowej książce.

więcej »

Książka: Tadeusz Cegielski, Morderstwo w Alei Róż

Tadeusz Cegielski, Morderstwo w Alei RóżNakładem W.A.B. ukazał się kryminał „Morderstwo w Alei Róż". Jego autor - profesor Tadeusz Cegielski - to Wielki Mistrz Honorowy Wielkiej Loży Narodowej Polski i Wielki Namiestnik Wielkiego Komandora Rady Najwyższej Polski 33. stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego. Innymi słowy - najprawdziwszy mason, debiutujący jako autor powieści kryminalnej. Zero masońskich tajemnic, za to 100 procent rasowego, świetnie napisanego kryminału.

więcej »

Książka: Bengt Jangfeldt, Majakowski Stawką było życie

Bengt Jangfeldt, Majakowski Stawką było życieMożna się trochę dziwić, że autorem znakomicie napisanej i niezwykle interesującej biografii „Majakowski. Stawką było życie” (W.A.B.) nie jest Rosjanin, ale Szwed – slawista, historyk i tłumacz Bengt Jangfeldt. Zdziwienie jednak mija, gdy zajrzymy do noty biograficznej autora.

więcej »

Książka: Olga Tokarczuk, Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk, Prowadź swój pług przez kości umarłychKryminał, który jest głosem w obronie zwierząt i ekologii - oto zaskakująca, nowa książka Olgi Tokarczuk. A tytuł opublikowanej przez Wydawnictwo Literackie powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych" zaczerpnięty został z poezji angielskiego poety przeklętego, malarza i mistyka Williama Blake'a (1757-1827).

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ EWST.pl Oferty pracy