Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Film: Teoria wszystkiego (The Theory of Everything)

fot. Teoria wszystkiegoFizyka w wydaniu romantycznym. Tak najkrócej można podsumować "Teorię wszystkiego". Obraz opowiada historię wybitnego astrofizyka Stephena Hawkinga. Kinowa biografia powstała na podstawie książki jego żony, Jane Hawking - "Travelling to Infinity: My Life with Stephen".

więcej »

Film: Carte blanche

fot. Carte blancheSolidne, choć przewidywalne (i to bynajmniej nie ze względu na fakt, że historia głównego bohatera jest dość szeroko znana) obyczajowe kino o pokonywaniu życiowych trudności. Bez niespodzianek, ale za to z Andrzejem Chyrą w głównej roli.

więcej »

Film: Hiszpanka

fot. HiszpankaPo ponad dwóch latach od rozpoczęcia zdjęć, pod zawieszonym przez dystrybutora szyldem "arcydzieło", do kin w końcu dotarła "Hiszpanka" Łukasza Barczyka. Ten film nie jest niczym, czego ktokolwiek mógł się spodziewać. Zaskoczenie jednak niekoniecznie będzie pozytywne.

więcej »

Film: Birdman

fot. Birdman"Birdman" został już okrzyknięty arcydziełem, a za peanami krytyków poszły nominacje do Oscara. I nie ma się czemu dziwić.

więcej »

Film: Dzikie historie (Relatos salvajes)

fot. Dzikie historieFilm Damiána Szifróna emanuje złością. Pokazuje, jaką przyjemnością jest zemsta i jak dobrze jest w końcu stracić nad sobą panowanie. Czarna komedia argentyńskiego reżysera podbiła już serca publiczności na całym świecie, a teraz bez wątpienia pokochają ją widzowie w Polsce. Bo chociaż film Damiána Szifróna pełen jest fabularnych niedoskonałości, to i tak nam, Polakom, będzie bardzo bliski.

więcej »

Film: Exodus: Bogowie i królowie (Exodus: Gods and Kings)

fot. ExodusGdyby ten film powstał 60 lat temu, bez wątpienia mówilibyśmy dziś o klasyce kina.

więcej »

Film: Niezłomny (Unborken)

"Niezłomny" nie jest pierwszym filmem Angeliny Jolie, wyjaśnia jednak, czemu ten poprzedni ("Kraina miodfot. Niezłomnyu i krwi") nie zdobył rozgłosu.

więcej »

Film: Wielkie oczy (Big Eyes)

fot. Wielkie oczyWalter Keane twierdzi, że zarabiał grube miliony zanim Warhol dowiedział się o istnieniu zupy pomidorowej. Wprowadził sztukę do supermarketów, "jego" grafiki leżały na stoiskach obok puszek Campbella. Nie był artystą, a cwanym mistrzem promocji. Żerował na talencie żony Margaret i sprzedawał tysiące portretów dzieci o ogromnych, smutnych oczach. Tylko Tim Burton mógł dobrze pokazać tę historię, bo jak mało kto zna się na artystach-outsiderach.

więcej »

Film: Hobbit: Bitwa pięciu armii (Hobbit: The Battle of the Five Armies)

fot. Hobbit: Bitwa pięciu armiiPo raz ostatni przyjdzie nam oglądać film z tolkienowskiego świata. "Silmarillionu" nie da się nakręcić nawet w formie serialu, inne dzieła opisujące Śródziemie znają tylko pasjonaci. Obraz "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" należy postrzegać jako finał niezapomnianej przygody, a zarazem godny wstęp do trylogii "Władca Pierścieni".

więcej »

Film: Za jakie grzechy dobry Boże? - rodzina, ach rodzina

fot. Za jakie grzechy dobry BożeZ rodziną wychodzi się najlepiej na fotografii. Francja widocznie ma coraz większy problem z imigrantami dlatego twórcy postanowili humorystycznie podejść do problemu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Umierać po ludzku Pola Nadziei Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy