Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Film: Wszyscy jesteśmy Chrystusami

Wszyscy jesteśmy ChrystusamiNajnowszy film w reżyserii Marka Koterskiego „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” to przejmująca opowieść o zmaganiu wrażliwego, inteligentnego człowieka i jego rodziny z chorobą alkoholową. Ale to także pełna nadziei opowieść o ocaleniu przez miłość ojcowsko – synowską. To pierwszy film Marka Koterskiego z tak wyraźnym optymistycznym przesłaniem. Zdaniem reżysera - nadszedł czas na uczucia pozytywne.

więcej »

Film: W jak Wendeta (V for Vendeta)

W jak Wendeta (V for Vendeta)Akcja filmu W jak Wendeta rozgrywa się w przyszłości, w futurystycznym krajobrazie totalitarnej Wielkiej Brytanii. To historia subtelnej i wrażliwej dziewczyny o imieniu Evey (Natalie Portman), którą ratuje od śmierci tajemniczy mężczyzna w masce (Hugo Weaving), znany jako „V”.

więcej »

Film: Propaganda PRL-u: najzabawniejsze Polskie Kroniki Filmowe

Propaganda PRL-u: najzabawniejsze Polskie Kroniki FilmowePropaganda PRL-u: najzabawniejsze Polskie Kroniki Filmowe to zbiór wybitnych dzieł polskiego dokumentu lat 40-tych i 50-tych. Całość z dzisiejszego punktu widzenia jest zabawnym wspomnieniem minionej epoki. Kompilacja ta pokazuje absurdalną rzeczywistość wczesnych lat PRL-u. Nieprzypadkowe jest skojarzenie z "Misiem" Stanisława Barei - tyle tylko, że "Miś" to fabuła a Propaganda PRL- u: najzabawniejsze Polskie Kroniki Filmowe to czysty autentyk, absurd, zdziwienie i komizm w najwyższym stopniu.

więcej »

Film: Inny Czerwony Kapturek

Inny Czerwony KapturekJeśli myślisz, że znasz doskonale ze wswojego dzieciństwa bajkę o Czerwonym Kapturku - mylisz się bardzo. Tak przynajmniej twierdzą twórcy filmu "Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia". Może przez całe dzieciństwo byliśmy wprowadzani w błąd?

więcej »

Film: Tajemnice oceanu

Tajemnice oceanuOcean - bezkresny błękit wód, źródło wszelkiego życia. Życia, które urzeka naturalnym pięknem fauny i flory. Tymczasem oceaniczne głębie są ostatnimi niezbadanymi obszarami na naszej planecie - i co znamienne, jeszcze do niedawna więcej osób stanęło na Księżycu niż na dnie oceanu. Film "Tajemnice oceanu" z pewnością pomaga odsłonić rąbka morskich tajemnic.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Polecamy Hospicja.pl Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy