Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Oriana Fallaci, Kapelusz cały w czereśniach

Oriana Fallaci, Kapelusz cały w czereśniachProści chłopi i arystokraci, awanturnicy i asceci, bohaterowie i odstępcy, artyści i rewolucjoniści – saga rodu z Toskanii, którego członkowie nie bali się ulegać swoim namiętnościom i pasjom.

więcej »

Książka: Janusz Korczak, Pamiętnik i inne pisma z getta

Janusz Korczak, Pamiętnik i inne pisma z gettaJeden z najważniejszych polskich pamiętników XX wieku. Korczak podczas wojny z oddaniem zabiegał o dobro swoich podopiecznych, a jeszcze starał się ratować kolejny dom dziecka, w którym panowały wyjątkowo ciężkie warunki.

więcej »

Książka: Bartłomiej Rychter, Ostatni dzień lipca

Bartłomiej Rychter, Ostatni dzień lipcaPierwsze dni powstania warszawskiego i dwie kryminalne historie, młody żołnierz Wehrmachtu i AK-owiec inwalida, którzy nie mają nic do stracenia...

więcej »

Książka: Elizabeth Taylor i Richard Burton. Miłość, namiętność, nienawiść

Elizabeth Taylor i Richard Burton. Miłość, namiętność, nienawiśćElizabeth Taylor i Richard Burton poznali się na planie „Kleopatry". Ją nazywano najpiękniejszą kobietą świata, jego uważano za najbardziej seksownego żyjącego mężczyznę. Elizabeth kolekcjonowała klejnoty, Richard miał ambicję być aktorem wszech czasów. Wytrzymali ze sobą 10 lat, pędząc na karuzeli kariery.

więcej »

Książka: Michael Booth, Jedz, módl się, jedz

Michael Booth, Jedz, módl się, jedzKsiążka dla tych, którzy stanęli w obliczu przygnębiającego i bezpowrotnego spadku formy fizycznej, których nęka dojmujące poczucie śmiertelności i którzy trwonią czas na rozrywki, wyrzuty sumienia i rozmyślanie o udaremnionych ambicjach...

więcej »

Książka: Jaroslav Hašek, Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej

Jaroslav Hašek, Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowejKiedy zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, zmienił się porządek świata. Jednak nic nie jest w stanie wstrząsnąć Jozefem Szwejkiem na tyle, by zechciał zmienić porządek swojego życia.

więcej »

Książka: Jerzy Stuhr, Tak sobie myślę...

Jerzy Stuhr, Tak sobie myślę...Gdy jesienią 2011 roku pojawiła się informacja o poważnej chorobie Jerzego Stuhra, cała Polska wstrzymała oddech. Uwielbiany przez publiczność aktor rozpoczął walkę o życie... i zaczął pisać.

więcej »

Książka: "Tata": znani ojcowie o swej życiowej roli

"Tata": znani ojcowie o swej życiowej roliW przededniu Dnia Ojca w księgarniach pojawi się "Tata" Soni Ross. Książka ta jest zapisem rozmów autorki ze znanymi ojcami - gwiazdami filmu, muzyki, polityki, sportu - o ich ojcach i własnym ojcostwie. Wśród rozmówców Soni Ross znaleźli się m.in. Michał Wiśniewski, Tomasz Karolak, Krzysztof Hołowczyc, Przemysław Saleta, Tomasz Sekielski.

więcej »

Książka: Rafał Podraza, Córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec

Rafał Podraza, Córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie SamozwaniecCzy Magdalena Samozwaniec zazdrościła talentu swojej starszej siostrze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej? Czym imponował pisarce jej ojciec Wojciech Kossak? Dlaczego nie lubiła mówić publicznie o bracie Jerzym i jego rodzinie? Dlaczego uważała, że „Kossaki ją wyklęły”? Jak żyła na co dzień, co ją cieszyło, a co drażniło? Co lubiła jeść, w co się ubierać? Kto i dlaczego nie przepadał za jej drugim mężem Zygmuntem Niewidowskim? Dlaczego pisarka zerwała kontakt ze swoją jedyną córką Teresą i pozbawiła ją spadku?

więcej »

Książka: Ferdinand von Schirach, Wina

Ferdinand von Schirach, Wina"Wina" to kontynuacja bestsellerowego zbioru opowiadań "Przestępstwo", który tylko w Niemczech rozszedł się w nakładzie ponad pięciuset tysięcy egzemplarzy! Natychmiast po ukazaniu się książka trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów tygodnika „Der Spiegel".

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X