Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Blogowanie

Blogowanie„Blog wrósł w powszechną świadomość w tempie niezwykłym pod każdym względem. Czym jest ta forma porozumiewania, która tak nagle stała się częścią naszej kultury?”Nad zjawiskiem blogowania zastanawia się autorka polecanej przez nas książki, Jill Walker Rettberg.

więcej »

Książka: Tadeusz Ross, Życie przerosło kabaret

Tadeusz Ross, Życie przerosło kabaretOdważna i szokująco szczera, pełna anegdot opowieść o sprawach trudnych, delikatnych i ważnych.

więcej »

Książka: Aleksander Sołżenicyn, Morelowe konfitury

Aleksander Sołżenicyn, Morelowe konfitury25 września br. trafiły do księgarń „Morelowe konfitury” autorstwa Aleksandra Sołżenicyna. To już piąta książka tego autora wydana przez poznański REBIS.

więcej »

Książka: Oriana Fallaci, Kapelusz cały w czereśniach

Oriana Fallaci, Kapelusz cały w czereśniachProści chłopi i arystokraci, awanturnicy i asceci, bohaterowie i odstępcy, artyści i rewolucjoniści – saga rodu z Toskanii, którego członkowie nie bali się ulegać swoim namiętnościom i pasjom.

więcej »

Książka: Janusz Korczak, Pamiętnik i inne pisma z getta

Janusz Korczak, Pamiętnik i inne pisma z gettaJeden z najważniejszych polskich pamiętników XX wieku. Korczak podczas wojny z oddaniem zabiegał o dobro swoich podopiecznych, a jeszcze starał się ratować kolejny dom dziecka, w którym panowały wyjątkowo ciężkie warunki.

więcej »

Książka: Bartłomiej Rychter, Ostatni dzień lipca

Bartłomiej Rychter, Ostatni dzień lipcaPierwsze dni powstania warszawskiego i dwie kryminalne historie, młody żołnierz Wehrmachtu i AK-owiec inwalida, którzy nie mają nic do stracenia...

więcej »

Książka: Elizabeth Taylor i Richard Burton. Miłość, namiętność, nienawiść

Elizabeth Taylor i Richard Burton. Miłość, namiętność, nienawiśćElizabeth Taylor i Richard Burton poznali się na planie „Kleopatry". Ją nazywano najpiękniejszą kobietą świata, jego uważano za najbardziej seksownego żyjącego mężczyznę. Elizabeth kolekcjonowała klejnoty, Richard miał ambicję być aktorem wszech czasów. Wytrzymali ze sobą 10 lat, pędząc na karuzeli kariery.

więcej »

Książka: Michael Booth, Jedz, módl się, jedz

Michael Booth, Jedz, módl się, jedzKsiążka dla tych, którzy stanęli w obliczu przygnębiającego i bezpowrotnego spadku formy fizycznej, których nęka dojmujące poczucie śmiertelności i którzy trwonią czas na rozrywki, wyrzuty sumienia i rozmyślanie o udaremnionych ambicjach...

więcej »

Książka: Jaroslav Hašek, Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej

Jaroslav Hašek, Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowejKiedy zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, zmienił się porządek świata. Jednak nic nie jest w stanie wstrząsnąć Jozefem Szwejkiem na tyle, by zechciał zmienić porządek swojego życia.

więcej »

Książka: Jerzy Stuhr, Tak sobie myślę...

Jerzy Stuhr, Tak sobie myślę...Gdy jesienią 2011 roku pojawiła się informacja o poważnej chorobie Jerzego Stuhra, cała Polska wstrzymała oddech. Uwielbiany przez publiczność aktor rozpoczął walkę o życie... i zaczął pisać.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Akademia Pełni Życia Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Oferty pracy