Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Erich Maria Remarque, Noc w Lizbonie

Erich Maria Remarque, Noc w LizbonieBohaterowie powieści Ericha Marii Remarque miewają złudzenia, że ich los może się odmienić, ale poczucie klęski jest silniejsze. Nie inaczej jest we wznowionej przez Rebis „Nocy w Lizbonie" - ostatniej książce Remarque'a wydanej za życia autora.

więcej »

Książka: Marek Edelman: Bóg śpi

Marek Edelman: Bóg śpiKsiążka „Marek Edelman: Bóg śpi" jest zapisem rozmów, jakie Witold Bereś i Krzysztof Brunetko przeprowadzili z tytułowym bohaterem podczas kręcenia filmu dokumentalnego „Dowódca Edelman" w reżyserii Artura Więcka „Barona". To zarazem pożegnanie ze zmarłym w 2009 roku ostatnim przywódcą powstania w getcie warszawskim, człowiekiem niezwykłym, wspaniałym i pięknym.

więcej »

Książka: Ryszard Ćwirlej, Ręczna robota - rasowy kryminał

Ryszard Ćwirlej, Ręczna robota - rasowy kryminałNajnowsza książka Ryszarda Ćwirleja „Ręczna robota" to rasowy kryminał osadzony w realiach schyłkowego PRL. Blisko 400 stron doskonałej zabawy - nie tylko dla miłośników filmów Barei i fanów komiksów z kapitanem Żbikiem.

więcej »

Książka: André Brink, Zanim zapomnę

André Brink, Zanim zapomnęLiteratura południowoafrykańska to przede wszystkim noblista J. M. Coetzee, ale jest też André Brink, autor wydanej właśnie przez Noir sur Blanc powieści „Zanim zapomnę". Powieści znakomitej, pięknej i przejmującej.

więcej »

Książka: Artur Domosławski, Kapuściński non-fiction

Artur Domosławski, Kapuściński non-fictionO żadnej książce ostatnio nie było tak głośno, jak o „Kapuściński non-fiction" Artura Domosławskiego. Znak zrezygnował z wydania tej biografii, opublikował ją za to Świat Książki. Pierwszy nakład - 45 tysięcy egzemplarzy - rozszedł się błyskawicznie, wydawnictwo musiało zrobić dodruk.

więcej »

Książka: Józef Hen, Dziennik na nowy wiek

Józef Hen, Dziennik na nowy wiekNa okładce „Dziennika na nowy wiek” czytamy, że „z tą książką pod ręką należy obawiać się bezsennych nocy”. Można by to zdanie potraktować jako zabieg marketingowy (którym jest w istocie), rzecz jednak w tym, że to szczera prawda.

więcej »

Książka: Hanna Krall, Różowe strusie pióra

Hanna Krall, Różowe strusie pióraŚwiat tworzą okruchy, drobiazgi, drobne cząstki i szczegóły przechowywane w ludzkiej pamięci - zdaje się mówić Hanna Krall swoją najnowszą książką „Różowe strusie pióra". Książką niepozorną, wyciszoną i wspaniałą.

więcej »

Książka: Bogumił Hrabal, Auteczko

Bogumił Hrabal, AuteczkoWydawnictwo Znak wznowiło druk książki Bogumiła Hrabala Auteczko. Swoją premierę w Polsce utwór ten miał w 2003 roku. Nowa, równie pięknie wydana, książka leży już na półkach księgarń. "Czeka" na tych, którzy jeszcze nie mieli okazji jej przeczytać.

więcej »

Książka: Robert D. Hill, Pozytywne starzenie się - wiedza daje nadzieję

Robert D. Hill, Pozytywne starzenie się - wiedza daje nadziejęWraz z procesem starzenia się licznych społeczeństw powstaje coraz więcej poradników na temat jesieni życia. Jednym z nich jest książka Roberta D. Hilla. Na łamach swej pracy autor przygląda się sposobom spędzania starości, stereotypom jej dotyczącym, analizuje możliwości pozytywnego spędzania jesieni życia i odwołując się do badań naukowych daje konkretne wskazówki dotyczące poprawy bytu w wieku sędziwym.

więcej »

Książka: Piszmy wspomnienia, szanujmy ich treść

Piszmy wspomnienia, szanujmy ich treść"Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść. Nauczmy się je cenić. Szanujmy wspomnienia, bo warto coś mieć, Gdy zbliży się nasz count desiere" – śpiewali przed laty Skaldowie. Nie sposób odmówić tej – prostej przecież – piosence racji. Wspomnienia pielęgnować można na różne sposoby. Najpopularniejszy z nich to oczywiście zbieranie pamiątkowych zdjęć. Nie ma chyba domu w Polsce, gdzie nie byłoby albumu z rodzinnymi fotografiami. O wiele rzadszym, ale uprawianym przez wielu naszych rodaków, sposobem na rejestrację przeszłości, jest pamiętnik.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Oferty pracy