Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Tadeusz Cegielski, Morderstwo w Alei Róż

Tadeusz Cegielski, Morderstwo w Alei RóżNakładem W.A.B. ukazał się kryminał „Morderstwo w Alei Róż". Jego autor - profesor Tadeusz Cegielski - to Wielki Mistrz Honorowy Wielkiej Loży Narodowej Polski i Wielki Namiestnik Wielkiego Komandora Rady Najwyższej Polski 33. stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego. Innymi słowy - najprawdziwszy mason, debiutujący jako autor powieści kryminalnej. Zero masońskich tajemnic, za to 100 procent rasowego, świetnie napisanego kryminału.

więcej »

Książka: Bengt Jangfeldt, Majakowski Stawką było życie

Bengt Jangfeldt, Majakowski Stawką było życieMożna się trochę dziwić, że autorem znakomicie napisanej i niezwykle interesującej biografii „Majakowski. Stawką było życie” (W.A.B.) nie jest Rosjanin, ale Szwed – slawista, historyk i tłumacz Bengt Jangfeldt. Zdziwienie jednak mija, gdy zajrzymy do noty biograficznej autora.

więcej »

Książka: Olga Tokarczuk, Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk, Prowadź swój pług przez kości umarłychKryminał, który jest głosem w obronie zwierząt i ekologii - oto zaskakująca, nowa książka Olgi Tokarczuk. A tytuł opublikowanej przez Wydawnictwo Literackie powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych" zaczerpnięty został z poezji angielskiego poety przeklętego, malarza i mistyka Williama Blake'a (1757-1827).

więcej »

Książka: Erich Maria Remarque, Noc w Lizbonie

Erich Maria Remarque, Noc w LizbonieBohaterowie powieści Ericha Marii Remarque miewają złudzenia, że ich los może się odmienić, ale poczucie klęski jest silniejsze. Nie inaczej jest we wznowionej przez Rebis „Nocy w Lizbonie" - ostatniej książce Remarque'a wydanej za życia autora.

więcej »

Książka: Marek Edelman: Bóg śpi

Marek Edelman: Bóg śpiKsiążka „Marek Edelman: Bóg śpi" jest zapisem rozmów, jakie Witold Bereś i Krzysztof Brunetko przeprowadzili z tytułowym bohaterem podczas kręcenia filmu dokumentalnego „Dowódca Edelman" w reżyserii Artura Więcka „Barona". To zarazem pożegnanie ze zmarłym w 2009 roku ostatnim przywódcą powstania w getcie warszawskim, człowiekiem niezwykłym, wspaniałym i pięknym.

więcej »

Książka: Ryszard Ćwirlej, Ręczna robota - rasowy kryminał

Ryszard Ćwirlej, Ręczna robota - rasowy kryminałNajnowsza książka Ryszarda Ćwirleja „Ręczna robota" to rasowy kryminał osadzony w realiach schyłkowego PRL. Blisko 400 stron doskonałej zabawy - nie tylko dla miłośników filmów Barei i fanów komiksów z kapitanem Żbikiem.

więcej »

Książka: André Brink, Zanim zapomnę

André Brink, Zanim zapomnęLiteratura południowoafrykańska to przede wszystkim noblista J. M. Coetzee, ale jest też André Brink, autor wydanej właśnie przez Noir sur Blanc powieści „Zanim zapomnę". Powieści znakomitej, pięknej i przejmującej.

więcej »

Książka: Artur Domosławski, Kapuściński non-fiction

Artur Domosławski, Kapuściński non-fictionO żadnej książce ostatnio nie było tak głośno, jak o „Kapuściński non-fiction" Artura Domosławskiego. Znak zrezygnował z wydania tej biografii, opublikował ją za to Świat Książki. Pierwszy nakład - 45 tysięcy egzemplarzy - rozszedł się błyskawicznie, wydawnictwo musiało zrobić dodruk.

więcej »

Książka: Józef Hen, Dziennik na nowy wiek

Józef Hen, Dziennik na nowy wiekNa okładce „Dziennika na nowy wiek” czytamy, że „z tą książką pod ręką należy obawiać się bezsennych nocy”. Można by to zdanie potraktować jako zabieg marketingowy (którym jest w istocie), rzecz jednak w tym, że to szczera prawda.

więcej »

Książka: Hanna Krall, Różowe strusie pióra

Hanna Krall, Różowe strusie pióraŚwiat tworzą okruchy, drobiazgi, drobne cząstki i szczegóły przechowywane w ludzkiej pamięci - zdaje się mówić Hanna Krall swoją najnowszą książką „Różowe strusie pióra". Książką niepozorną, wyciszoną i wspaniałą.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy EWST.pl Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy