Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Rafał Podraza, Córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec

Rafał Podraza, Córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie SamozwaniecCzy Magdalena Samozwaniec zazdrościła talentu swojej starszej siostrze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej? Czym imponował pisarce jej ojciec Wojciech Kossak? Dlaczego nie lubiła mówić publicznie o bracie Jerzym i jego rodzinie? Dlaczego uważała, że „Kossaki ją wyklęły”? Jak żyła na co dzień, co ją cieszyło, a co drażniło? Co lubiła jeść, w co się ubierać? Kto i dlaczego nie przepadał za jej drugim mężem Zygmuntem Niewidowskim? Dlaczego pisarka zerwała kontakt ze swoją jedyną córką Teresą i pozbawiła ją spadku?

więcej »

Książka: Ferdinand von Schirach, Wina

Ferdinand von Schirach, Wina"Wina" to kontynuacja bestsellerowego zbioru opowiadań "Przestępstwo", który tylko w Niemczech rozszedł się w nakładzie ponad pięciuset tysięcy egzemplarzy! Natychmiast po ukazaniu się książka trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów tygodnika „Der Spiegel".

więcej »

Książka: Carlos Ruiz Zafón, Więzień Nieba

Carlos Ruiz Zafón, Więzień Nieba"Więzień Nieba" nie schodzi z list bestsellerów w krajach hiszpańskojęzycznych i we Włoszech, gdzie do tej pory się ukazał. W Polsce był jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów w 2012 roku.

więcej »

Książka: Kod szczęścia - losowi trzeba pomagać

Kod szczęścia - losowi trzeba pomagaćCzy ludzie faktycznie dzielą się na urodzonych szczęściarzy i wiecznych pechowców? I czy słusznie mówi się, że to los się do nas uśmiecha, a nie na odwrót? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w „Kodzie szczęścia”, którego autorem jest Richard Wiseman, profesor uniwersytetu w Hertfordshire, specjalista od psychologii oszustwa, a także praktykujący iluzjonista.

więcej »

Książka: Carl Honoré, Pochwała powolności

Carl Honoré, Pochwała powolnościDzisiaj niemal wszyscy chorujemy na brak czasu. Śpieszy nam się tak bardzo, że każda osoba i każda rzecz, która nas spowalnia, staje się naszym wrogiem.

więcej »

Książka: Zbigniew Lew Starowicz, Lew w sypialni

Zbigniew Lew Starowicz, Lew w sypialniSypialnia to miejsce osobiste i wyjątkowe. Tu śpimy, odpoczywamy i regenerujemy siły, ale nie tylko... W sypialni oddajemy się licznym fantazjom i obok Morfeusza często zapraszamy do naszego łóżka również Erosa... Jak pokazuje ostatnia publikacja seksuologa, psychiatry i terapeuty - niejednokrotnie w sypialni Polaków gości również Lew... - prof. Zbigniew Lew - Starowicz.

więcej »

Książka: Emerytura, Poradnik aktywnego i szczęśliwego seniora

Emerytura, Poradnik aktywnego i szczęśliwego senioraPoradnik skierowany jest do osób, które właśnie przeszły na emeryturę lub przygotowują się do tego kroku. Znajdziesz w nim tematy związane z życiem seniora oraz praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnowania relacji rodzinnych i towarzyskich, niezbędne informacje o zdrowiu i urodzie, a także porady dotyczące najistotniejszych kwestii prawnych czy finansowych.

więcej »

Książka: Ewa Woydyłło, Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji

Ewa Woydyłło,  Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresjiKontynuując serię książkowych spotkań z czytelnikiem w gabinecie psychologa terapeuty, podejmuje temat depresji.

więcej »

Książka: Kuchni żupnej dawne dzieje, czyli historia pewnej zakładowej stołówki

Kuchni żupnej dawne dzieje, czyli historia pewnej zakładowej stołówkiW sercu Wieliczki znajduje się, widoczna z daleka, potężna sylweta Zamku Żupnego siedziby solnego przedsiębiorstwa od końca XIII w do 1945 r., a dziś Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. W dawnych wiekach na dziedzińcu zamkowym była usytuowana kuchnia żupna, czyli pierwszy ,,zakład zbiorowego żywienia” w Europie.

więcej »

Książka: Gwen Cooper, Odyseja kota imieniem Homer

Gwen Cooper, Odyseja kota imieniem HomerRaz na dziewięć kocich żywotów zdarza się coś niezwykłego... Prawdziwa historia ślepego kota o imieniu Homer i kobiety, którą nauczył miłości.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Kosciol.pl Hospicja.pl Aktywni 50+ eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X