Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Emerytura, Poradnik aktywnego i szczęśliwego seniora

Emerytura, Poradnik aktywnego i szczęśliwego senioraPoradnik skierowany jest do osób, które właśnie przeszły na emeryturę lub przygotowują się do tego kroku. Znajdziesz w nim tematy związane z życiem seniora oraz praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnowania relacji rodzinnych i towarzyskich, niezbędne informacje o zdrowiu i urodzie, a także porady dotyczące najistotniejszych kwestii prawnych czy finansowych.

więcej »

Książka: Ewa Woydyłło, Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji

Ewa Woydyłło,  Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresjiKontynuując serię książkowych spotkań z czytelnikiem w gabinecie psychologa terapeuty, podejmuje temat depresji.

więcej »

Książka: Kuchni żupnej dawne dzieje, czyli historia pewnej zakładowej stołówki

Kuchni żupnej dawne dzieje, czyli historia pewnej zakładowej stołówkiW sercu Wieliczki znajduje się, widoczna z daleka, potężna sylweta Zamku Żupnego siedziby solnego przedsiębiorstwa od końca XIII w do 1945 r., a dziś Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. W dawnych wiekach na dziedzińcu zamkowym była usytuowana kuchnia żupna, czyli pierwszy ,,zakład zbiorowego żywienia” w Europie.

więcej »

Książka: Gwen Cooper, Odyseja kota imieniem Homer

Gwen Cooper, Odyseja kota imieniem HomerRaz na dziewięć kocich żywotów zdarza się coś niezwykłego... Prawdziwa historia ślepego kota o imieniu Homer i kobiety, którą nauczył miłości.

więcej »

Książka: Tomáš Sedláček, Ekonomia dobra i zła

Tomáš Sedláček, Ekonomia dobra i złaCzy da się opowiedzieć historię myśli ekonomicznej poprzez książkę, która przebija sprzedażą Kod da Vinci i Harry’ego Pottera, a później zrobić z tego sztukę teatralną? Tomáš Sedláček udowadnia, że tak.

więcej »

Książka: Sonia Raduńska, Solo

Sonia Raduńska, SoloKsiążki Soni Raduńskiej dla wielu osób, zwłaszcza dla kobiet, stanowią ważny przełom w poznawaniu, rozumieniu i kochaniu siebie. Po Białych zeszytach (2005) oraz Kartkach z białego zeszytu (2008) nadchodzi pora na SOLO, w którym autorka przełamuje tabu samotności.

więcej »

Książka: Jerzy Besala, Najsłynniejsze miłości królów polskich

Jerzy Besala, Najsłynniejsze miłości królów polskichW tradycyjnej historiografii polskiej brakowało miejsca na przeżycia miłosne. Liczył się patriotyzm, męstwo wojenne i wielkość dawnej Rzeczypospolitej. A przecież Polskę dawnych wieków zamieszkiwali ludzie z krwi i kości, którym nieobce były miłosne uniesienia.

więcej »

Książka: Ida Fink, Podróż

Ida Fink, PodróżRok 1942. Dwie siostry, młode Żydówki, uciekają z getta w małym miasteczku na kresach dawnej Rzeczypospolitej. Przebrane za chłopki, zgłaszają się do Arbeitsamtu. Chcą dobrowolnie wyjechać na roboty do Niemiec.

więcej »

Książka: Jurek Owsiak, Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat grania

Jurek Owsiak, Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat graniaKsiążka o 20 latach "grania" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niemal kalendarium jej działalności.

więcej »

Książka: Krystyna Chiger, Daniel Paisner, Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemności

Krystyna Chiger, Daniel Paisner, Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemnościBestsellerowa autobiografia Krystyny Chiger, która w czasie II wojny światowej wraz z grupą uciekinierów z getta przetrwała 14 miesięcy we lwowskich kanałach.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Kobiety.net.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X