Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Naszyjnik z Madrytu - o miłościach, zdradach, seksie i jedzeniu

Naszyjnik z Madrytu - o miłościach, zdradach, seksie i jedzeniuIga ma 35 lat i wszelkie predyspozycje ku temu, by uznać ją za kobietę szczęśliwą i spełnioną. Rozrzucone skarpety i drobne sprzeczki to nic w porównaniu z tym, co widzi się w telewizji. Żadnej przemocy w rodzinie, żadnych zdrad ani kłamstw. A za to kochający mąż, dwoje rezolutnych dzieci, piękny dom, przyjaciele, na których można polegać, satysfakcjonująca praca i stabilizacja materialna. Żyć nie umierać. Sielski obrazek rodzinny psuje odrobinę matka Igi, właścicielka pary niebotycznie długich nóg i zbyt artystycznego podejścia do życia, a także dwoje drobnomieszczańskich hipokrytów, uosabianych przez teściów bohaterki. I tak jest do pewnego czwartku.

więcej »

Książka: Siła codzienności - książka o fundamentach, na których sławni ludzie opierają powszedniość

Siła codzienności - książka o fundamentach, na których sławni ludzie opierają powszedniośćPatetyczne chwile zdarzają się w naszym życiu rzadko i pewnie dlatego darzymy je estymą i z ogromną tkliwością wracamy do nich we wspomnieniach. Jednocześnie pamięć o podniosłych sytuacjach wyznacza niejako bieg naszej codzienności: uczucia, emocje, wartości towarzyszące niezwykłym chwilom stanowią fundament, na którym kształtujemy swoją powszedniość. O tym jest książka „Siła codzienności” Marzanny Graff- Oszczepalińskiej.

więcej »

Książka: Foe - Świat rozbitka u Johna Maxwella Coetzee

Foe - Świat rozbitka u Johna Maxwella CoetzeeKim jest współczesny człowiek? Rozbitkiem na bezludnej wyspie? Jaka jest granica naszej akceptacji drugiego człowieka? Czym jest komunikacja międzyludzka - czy tylko zlepkiem słów, które nie zawsze dotykają głębi istoty myśli? Wreszcie, czym jest opowieść - jaka jest istota jej snucia, ile potrafimy zawrzeć w niej prawdy, ile ludzka pamięć potrafi lub chce spamiętać? To tylko niektóre pytania, które nasuwają się po przeczytaniu powieści pt. „Foe” Johna Maxwella Coetzee.

więcej »

Książka: Henning Mankell, O krok

Henning Mankell, O krokPowieść „O krok” Henninga Mankella – popularnego szwedzkiego pisarza i wybitnego dziennikarza – to znakomita lektura na wakacje, choć należy podkreślić, że jest to kryminał dla wymagających czytelników. Miłośnicy szybkiej akcji, policjantów ujmujących zbrodniarzy „w trymiga” lub też zabijających ich bez pardonu jednym celnym strzałem z pistoletu niczym Brudny Harry nie znajdą w tej książce nic dla siebie. Mankell bowiem proponuje czytelnikowi coś o wiele więcej niż zwykłą zagadkę morderstwa – wejście w głąb psychiki doświadczonego gliny i psychotycznego umysłu zabójcy.

więcej »

Książka: Moje pierwsze samobójstwo

Moje pierwsze samobójstwo– Opowiadania teraz układam. Zbiór opowieści z innej parafii – mówi bohater pierwszej z historii zawartych w nowej książce Jerzego Pilcha 'Moje pierwsze samobójstwo', wzięty literat, rocznik pięćdziesiąty trzeci, w rozmowie z Najpiękniejszą Kobietą Świata. W jakim stopniu jest nim sam autor, wie do końca tylko Jerzy Pilch. Lecz nie ma wątpliwości, że nowa proza laureata Nike to zaskakująca kreacja autobiograficzna.

więcej »

Książka: Rasa drapieżców - opowiadanie teraźniejszości

Rasa drapieżców - opowiadanie teraźniejszości"Rasa Drapieżców. Teksty Ostatnie" Stanisława Lema to wydany przez krakowskie Wydawnictwo Literackie zbiór czterdziestu czterech felietonów drukowanych w "Tygodniku Powszechnym" od maja 2004 do śmierci Autora w marcu tego roku. Teksty poruszają problemy teraźniejszego świata - Lem prezentuje swoje poglądy na temat aktualnych kwestii polityki, ekologii i technologii. Ale nie tylko. Poczesne miejsce w zbiorze zajmują felietony polityczne, historyczne, literackie. Autor pochyla się nad zagadnieniami, które nie rozpłynęły się we mgle po Jego śmierci, a nawet bardziej niż kiedykolwiek wpływają na nasze życie. Hegemonia energetyczna Rosji, George'a Busha wojna z terroryzmem, a także nasze polityczne podwórko - wszystko to jest poddane wyczerpującej analizie.

więcej »

Książka: Cmentarz unicki w Terebeli

Cmentarz unicki w TerebeliDla mnie, czytelnika tej książki, syna kresowej wiejskiej nauczycielki i policjanta z miasteczka powiatowego, w którego pobliżu znajdowały się Żyrowice, książka braci Maziejuków "Cmentarz unicki w Terebeli" stanowi powód do wielu wspomnień. Najważniejsze jest to o Madonnie żyrowickiej.

więcej »

Książka: Ty też będziesz seniorem

Ty też będziesz seniorem"Głos osób starszych. Siła przyszłości!" to nowa publikacja Forum 50+. Na 109 stronach zamieszczono 15 tekstów zgrupowanych w trzech blokach - raporty, opracowania badań, prace członków Forum 50+.

więcej »

Książka: Jak (nie) przeżyć za grosze czyli przebudzenie z amerykańskiego snu

Jak (nie) przeżyć za grosze czyli przebudzenie z amerykańskiego snuBestsellerem na rynku amerykańskim stała się książka „Za grosze. Pracować i (nie) przeżyć”. Jej autorką jest amerykańska dziennikarka i pisarka Barbara Ehrenreich, która przez dwa lata pracowała jako kelnerka w barze, salowa, pracownik sieci Wal – Mart i sprzątaczka, otrzymując za swoją pracę ok. 7 dolarów za godzinę.

więcej »

Książka: Podanie o miłość - Grochola uczy i wzrusza

Podanie o miłość - Grochola uczy i wzrusza„Podanie o miłość” Katarzyny Grocholi to zbiór dziesięciu opowiadań zawdzięczający tytuł jednemu z nich. Miłość stanowi dla nowel temat przewodni, nie chodzi tu jednak tylko o uczucie między kobietą i mężczyzną, ale również o więzi łączące rodzinę, przyjaciół i w ogóle o typowo ludzkie potrzeby akceptacji, troski o kogoś, czułości.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Hospicja.pl Kobiety.net.pl Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X