Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Rasa drapieżców - opowiadanie teraźniejszości

Rasa drapieżców - opowiadanie teraźniejszości"Rasa Drapieżców. Teksty Ostatnie" Stanisława Lema to wydany przez krakowskie Wydawnictwo Literackie zbiór czterdziestu czterech felietonów drukowanych w "Tygodniku Powszechnym" od maja 2004 do śmierci Autora w marcu tego roku. Teksty poruszają problemy teraźniejszego świata - Lem prezentuje swoje poglądy na temat aktualnych kwestii polityki, ekologii i technologii. Ale nie tylko. Poczesne miejsce w zbiorze zajmują felietony polityczne, historyczne, literackie. Autor pochyla się nad zagadnieniami, które nie rozpłynęły się we mgle po Jego śmierci, a nawet bardziej niż kiedykolwiek wpływają na nasze życie. Hegemonia energetyczna Rosji, George'a Busha wojna z terroryzmem, a także nasze polityczne podwórko - wszystko to jest poddane wyczerpującej analizie.

więcej »

Książka: Cmentarz unicki w Terebeli

Cmentarz unicki w TerebeliDla mnie, czytelnika tej książki, syna kresowej wiejskiej nauczycielki i policjanta z miasteczka powiatowego, w którego pobliżu znajdowały się Żyrowice, książka braci Maziejuków "Cmentarz unicki w Terebeli" stanowi powód do wielu wspomnień. Najważniejsze jest to o Madonnie żyrowickiej.

więcej »

Książka: Ty też będziesz seniorem

Ty też będziesz seniorem"Głos osób starszych. Siła przyszłości!" to nowa publikacja Forum 50+. Na 109 stronach zamieszczono 15 tekstów zgrupowanych w trzech blokach - raporty, opracowania badań, prace członków Forum 50+.

więcej »

Książka: Jak (nie) przeżyć za grosze czyli przebudzenie z amerykańskiego snu

Jak (nie) przeżyć za grosze czyli przebudzenie z amerykańskiego snuBestsellerem na rynku amerykańskim stała się książka „Za grosze. Pracować i (nie) przeżyć”. Jej autorką jest amerykańska dziennikarka i pisarka Barbara Ehrenreich, która przez dwa lata pracowała jako kelnerka w barze, salowa, pracownik sieci Wal – Mart i sprzątaczka, otrzymując za swoją pracę ok. 7 dolarów za godzinę.

więcej »

Książka: Podanie o miłość - Grochola uczy i wzrusza

Podanie o miłość - Grochola uczy i wzrusza„Podanie o miłość” Katarzyny Grocholi to zbiór dziesięciu opowiadań zawdzięczający tytuł jednemu z nich. Miłość stanowi dla nowel temat przewodni, nie chodzi tu jednak tylko o uczucie między kobietą i mężczyzną, ale również o więzi łączące rodzinę, przyjaciół i w ogóle o typowo ludzkie potrzeby akceptacji, troski o kogoś, czułości.

więcej »

Książka: Spóźnieni kochankowie - zawsze jest czas na miłość

Spóźnieni kochankowie - zawsze jest czas na miłość„Spóźnieni kochankowie” Williama Whartona to powieść przedstawiająca uczucie, o jakim rzadko przychodzi nam czytać, ukazuje bowiem miłość i erotyzm starszych ludzi. Tym większym wyzwaniem, ze względu właśnie na nietypowość obrazu, jest ukazanie historii kilkudziesięcioletnich kochanków z całym bogactwem ich uczucia, jego wieloaspektowością i niezwykłością.

więcej »

Książka: Everyman - to możesz być także ty

Everyman - to możesz być także tyEveryman, człowiek-każdy to specyficzna konstrukcja bohatera literackiego. Bez twarzy, bez imienia, bez indywidualnych cech osobowości, człowiek taki jest swoistym reprezentantem wszytkich ludzi. Philip Roth w swojej najnowszej książce pt. "Everyman" ukazuje postać, osobę o której wiemy bardzo wiele, ale tak naprawdę nie wiemy nawet jak ma na imię.

więcej »

Książka: "Kod Leonarda da Vinci" czyli spiskowa teoria dziejów według Dana Browna

"Kod Leonarda da Vinci" czyli spiskowa teoria dziejów według Dana BrownaKrytykowana przez jednych, wzbudzająca zachwyty u innych powieść "Kod Leonarda da Vinci" okupuje najwyższe miejsca list bestselerów w wielu krajach. Dyskusje toczące się wokół tej książki robią z niej coś więcej niż to czym jest w rzeczywistości. A jest sprawnie napisaną, trzymającą w napięciu powieścią sensacyjną. Tylko i aż.

więcej »

Książka: Wojciech Cejrowski wśród dzikich plemion

 Wojciech Cejrowski wśród dzikich plemionWojciech Cejrowski zabiera nas na wyprawę do ostatnich dzikich plemion. Razem z nim udajemy się daleko w głąb puszczy amazońskiej. Płyniemy indiańskim czółnem, polujemy na małpy i węże, jemy żywe pędraki i pieczone mrówki. To wszystko jest jednak tylko tłem, dekoracją, bo najważniejsi są ludzie, których spotykamy na końcu drogi. Ludzie dzicy, z kompletnie innego świata, zanurzeni w obcej, czasami groźnej kulturze. Ludzie, których autor obłaskawia dla nas, pozwala poznać, zbliżyć się. (Czasami do tego stopnia, że śpimy we wspólnym hamaku.)

więcej »

Książka: Anioły na codzień

Anioły na codzieńCzy jest możliwe, żeby nagle przez okno wpadł na herbatkę pradziwy, stuprocentowy (choc czasem może nieco dziwny) anioł? Okazuje się, że jak najbardziej. Książka "Wizyty aniolów" opisuje takie właśnie odwiedziny, składane w różnych porach dnia i nocy, przez przedstawicieli wielu Niebiańskich (i nie tylko) Departamentów. Niezwykli goście zachowują się bardzo zwyczajnie - piją herbatę, podjadają pierogi i... w większosci narzekają na prowadzenie się swojej gospodyni, z którą mają same kłopoty.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X