Strona główna Styl życia Kultura Wiadomości

Gloria Bell w Kinie pod Baranami

Fot. materiały prasoweW środę, 5 maja o godzinie 11.00, krakowskie Kino pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na pokaz filmu Gloria Bell - szczerej, słodko-gorzkiej opowieści o kobiecie, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami, chociaż czasem mocno daje jej ono w kość, z rewelacyjną Julianne Moore w roli głównej.

więcej »

Wieliczka: Święto Soli 2019

Fot. A. GrzybowskiMuzealna impreza plenerowa "Święto Soli" będzie miała miejsce 9 czerwca 2019 r.
na dziedzińcach Zamku Żupnego i w Ogrodzie Żupnym w Wieliczce. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Sól w kuchni”. Impreza organizowana jest przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka po raz siedemnasty.

więcej »

"Terminator: Mroczne przeznaczenie": Sarah Connor powraca

Linda Hamilton fot. Imperial - CinepixW sieci pojawił się zwiastun filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie". Produkcja jest jednej strony początkiem nowej trylogii o Terminatorze, a z drugiej będzie sequelem obrazu Jamesa Camerona "Terminator 2: Dzień sądu".

więcej »

Maggie Smith wraca do Downton Abbey

fot. Maggie Smith,  Elizabeth McGovern, , Hugh Bonneville, Michelle DockeryW sieci ukazał się zwiastun kinowego filmu "Downton Abbey". W kinowej odsłonie pojawi się oryginalna obsada produkcji w tym Maggie Smith, Michelle Dockery, Laura Carmichael, Elizabeth McGovern i Hugh Bonneville.

więcej »

IX Festiwal Kultury Protestanckiej. Radość w wielu wymiarach

fot. FKPTegoroczna edycja odbywającego się we Wrocławiu Festiwalu Kultury Protestanckiej jest poświęcona radości. Tytuł IX FKP to #Miłość #RADOŚĆ #Pokój, a jego symbolerm stała się uśmiechnięta buźka znana z emotikonów. Wśród licznych wydarzeń festiwalowych znalazly sie i takie, które w szczególny sposób mogą zainteresować osoby dojrzałe.

więcej »

"Tolkien" w Kinie pod Baranami

Fot. materiały prasoweW środę, 22 maja o godzinie 11.00, krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na pokaz biograficznego filmu Tolkien poświęconego postaci słynnego autora „Hobbita” i „Władcy pierścieni”.

więcej »

Eurowizja 2019: zespół Tulia odpadł w półfinale

Eurowizja 2019: zespół Tulia odpadł w półfinaleWe wtorkowy wieczór w Tel Avivie odbył się pierwszy półfinał tegorocznego konkursu Eurowizji. Niestety występ reprezentantek Polski nie spodobał się jury i widzom.

więcej »

Wieliczka: Noc Muzeów 2019

Fot. A. GrzybowskiPokazy rycerskich konkurencji oraz scen z życia codziennego w średniowieczu, cenne i zachwycające naczynia ze zbioru Czartoryskich i kolekcja solniczek, koncert utworów Moniuszki, rodzinne zajęcia oraz zwiedzanie Trasy Muzeum w kopalni - oto jedne z atrakcji jakie przygotowało Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na Noc Muzeów w dniu 17 maja 2019, godz. 19.00-24.00.

więcej »

Nagroda Wielkiego Kalibru 2019 - nominacje

fot. MFKKapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: prof. Zbigniew Mikołejko (przewodniczący), Witold Bereś, prof. Anna Gemra, prof. Inga Iwasiów, dr Anna Marchewka, prof. Małgorzata Omilanowska i Grzegorz Sowula ogłasza nominacje do szesnastej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru.

więcej »

"Paragraf 22": Premiera 18 maja

Christopher Abbott fot. HuluW sieci pojawił się polski zwiastun serialu "Paragraf 22", opartego na kultowej powieści pod tym samym tytułem. Premiera zaplanowana jest na 18 maja w stacji HBO.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy