Strona główna Styl życia Kultura Wiadomości

Reżyserka "Persepolis" nakręci biografię Marii Skłodowskiej-Curie

fot. Maria i Pierre Curie w laboratorium, PD3 marca do naszych kin trafi film "Maria Skłodowska-Curie" z Karoliną Gruszką w roli głównej, tymczasem w Hollywood ma powstać inny obraz o polskiej laureatce Nobla.

więcej »

Historia Jackie Kennedy w Dojrzałym Kinie

fot. JackieW środę (22 lutego) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na film "Jackie" - poruszającą historię Jackie Kennedy, której przyszło zmierzyć się z osobistą tragedią, będącą jednocześnie jednym z decydujących momentów w historii Stanów Zjednoczonych. W głównej roli nominowana do Oscara Natalie Portman.

więcej »

Powstanie sequel "To właśnie miłość" (tak jakby)

fot. Love ActuallyFani jednej z najbardziej lubianych komedii romantycznych wszech czasów - "To właśnie miłość" - dowiedzą się, co wydarzyło się u ich ulubionych bohaterów.

więcej »

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej w Dojrzałym Kinie

fot. Sztuka kochaniaW środę (15 lutego) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na filmową biografię kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego i za pomocą jednej książki zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju - Sztuka kochania. Historia życia Michaliny Wisłockiej.

więcej »

Orły 2017: "Wołyń" i "Ostatnia rodzina" walczą o statuetki

fot. collage Senior.plOgłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Najwięcej szans mają obrazy "Wołyń" i "Ostatnia rodzina".

więcej »

Muzyczne pocztówki z piosenkami Whitney Houston, Leonarda Cohena i Jennifer Lopez

Przed Walentynkami w sprzedaży pojawiają się muzyczne pocztówki - nowy muzyczny format nawiązujący do starfot. Sony Musicego, sentymentalnego produktu.

więcej »

100-letnia Vera Lynn wydaje płytę

Vera Lynn fot. Archiwum artystkiBrytyjska wokalistka Vera Lynn z okazji swych setnych urodzin wyda nową płytę. Artystka planuje też koncert.

więcej »

Dojrzałe Kino - Best of 2016. Najlepsze filmy zdaniem seniorów

filmy fot. collage Senior.plW każdą środę dojrzali widzowie spotykają się w krakowskim Kinie Pod Baranami, oglądają filmy i uczestniczą w burzliwych dyskusjach pod okiem pani redaktor Marii Malatyńskiej. Po przeprowadzeniu sondy wśród uczestników tych spotkań, przedstawiamy listę najlepszych filmów prezentowanych w ubiegłym roku w ramach cyklu Dojrzałe Kino.

więcej »

Oscary 2017: James Cameron krytykuje Akademię Filmową

James Cameron fot. Imperial - CinepixJames Cameron jest rozgoryczony, iż - jego zdaniem - kasowe produkcje niezmiennie nie mają szans walczyć o Oscary. W niedawnym wywiadzie dla "The Daily Beast" twórca "Avatara" i "Titanica" skrytykował członków Akademii Filmowej, iż nie doceniają blockbusterów czy - jak on to nazwał - kina wizualnego.

więcej »

Peter Capaldi nie będzie już doktorem Who

Peter Capaldi fot. FoxLifePeter Capaldi rezygnuje z udziału w serialu "Doktor Who". Aktor nie będzie dłużej portretował tytułowego bohatera.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy SenioRowerowy Weekend eGospodarka.pl Sluchowisko.net Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X