Strona główna Styl życia Kultura Wiadomości

Jak kultura wpływa na interpretowanie emocji

fot. collage Senior.pl / CanvaKultura jest decydującym czynnikiem, jeśli chodzi o interpretowanie emocji twarzy. Tam, gdzie kontrola emocjonalna jest standardem, np. w Japonii, uwaga koncentruje się na oczach. Tymczasem w kulturach, w których emocje są otwarcie wyrażane, takich jak Stany Zjednoczone, aby odczytywać odczucia innych, ludzie skupiają się na ustach.

więcej »

Literacki Nobel 2020 dla poetki Louise Glück

fot. Ill. Niklas Elmehed. © Nobel Media.Tegorocznego Nobla w dziedzinie literatury przyznano Louise Glück „za jej niepowtarzalny poetycki głos, który swym surowym pięknem czyni jednostkowe istnienie uniwersalnym".

więcej »

"Sala samobójców. Hejter" wygrywa Tribeca Film Festival

fot. Sala samobójców. Hejter"Sala samobójców. Hejter" – najnowszy film Jana Komasy – wygrał prestiżowy Tribeca Film Festival. Decyzja jury, w skład którego weszli Demian Bichir, Danny Boyle, Judith Godreche, Sabine Hoffman i William Hurt, była jednogłośna.

więcej »

Zagraj w filmie z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro

fot. Youtube/#ALLINCHALLENGELeonardo DiCaprio i Robert De Niro zaoferowali fanom możliwość zagrania w filmie "Killers of the Flower Moon".

więcej »

Eurowizja 2020 odwołana

fot. eurovisionOrganizatorzy konkursu Eurowizji podjęli decyzję o odwołaniu imprezy w Rotterdamie.

więcej »

Najgorszy weekend w kinach XXI wieku

fot. Sabine Lange from PixabayAnimacja "Naprzód" pozostała na pierwszej pozycji amerykańskiego box office.

więcej »

Oscary 2020: "Parasite" wielkim zwycięzcą. "Boże Ciało" bez statuetki

© adrenalinapura - Fotolia.comOscary 2020 roku za nami. Triumfatorem gali został koreański obraz "Parasite" w reżyserii Joon-ho Bonga, który otrzymał 4 nagrody, w tym tę najważniejszą.

więcej »

Imelda Staunton będzie Elżbietą II

Imelda Staunton, fot. Eclipse Films, kadr z filmu Imelda Staunton zagra królową Elżbietą II w cyklu "The Crown". Serial skończy się jednak na piątym sezonie.

więcej »

Oscary 2020: "Boże ciało" z nominacją

Bartosz Bielenia fot. Andrzej Wencel/Aurum FilmFilm "Boże ciało" otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

więcej »

Złote Globy: Brad Pitt, Renée Zellweger, Elton John i Joaquin Phoenix

fot. goldenglobes.org"1917" i "Pewnego razu... w Hollywood" to najlepsze filmy według Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Hollywood. 77. ceremonię rozdania Złotych Globów po raz piąty poprowadził Ricky Gervais.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Oferty pracy