Strona główna Styl życia Kultura Wiadomości

"Ptaki śpiewają w Kigali" w Dojrzałym Kinie

fot. Ptaki śpiewają w KigaliW środę, 27 września, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film "Ptaki śpiewają w Kigali" – poruszającą opowieść o przyjaźni i przebaczeniu z nagrodzoną w Karlowych Warach Jowitą Budnik. Jest to ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego - twórców wielokrotnie nagradzanych obrazów "Papusza" i "Plac Zbawiciela".

więcej »

"Cicha noc" triumfuje w Gdyni

Dawid Ogrodnik i Tomasz Ziętek fot. Robert JaworskiZakończył się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Grand Prix - Złote Lwy - zdobył film "Cicha noc" w reżyserii debiutującego w pełnometrażowej fabule Piotra Domalewskiego. Również wiele innych nagród trafiło do młodych, debiutujących twórców.

więcej »

Weekend dla Seniora w Zamku Żupnym w Wieliczce

Fot. materiały prasoweMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza Seniorów 23 i 24 września 2017 roku, w godzinach 9.00 - 20.00 do Zamku Żupnego w Wieliczce w ramach kampanii „60+ Kultura” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

więcej »

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

fot. 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni17 filmów w Konkursie Głównym, 7 w Innym Spojrzeniu oraz 26 w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Premierą polsko-brytyjskiej animacji malarskiej "Twój Vincent" rozpoczyna się w Gdyni 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

więcej »

Misie: Asz Dziennik, Antoni z "Ucha prezesa" i "Wołyń" wśród laureatów

fot. MisiePAW, czyli Popkulturalna Akademia Wszystkiego przyznała nagrody Misie dla najlepszych rzeczy, które wydarzyły się w polskiej popkulturze w sezonie 2016/2017.

więcej »

"Powiernik królowej" - czasy wiktoriańskie na ekranie Dojrzałego Kina

fot. Powiernik KrólowejW środę, 20 września, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Powiernik królowej – oparty na prawdziwej historii niezwykłej przyjaźni brytyjskiej królowej Wiktorii z indyjskim sługą i sekretarzem, Abdulem Karime w reżyserii Stephena Frearsa, znanego z takich hitów kinowych, jak "Boska Florence" czy "Tajemnica Filomeny". W rolach głównych wystąpili: Judi Dench, Ali Fazal, Michael Gambon i Olivia Williams.

więcej »

Pierwszy polski serial Netfliksa. Kręci Agnieszka Holland

Agnieszka Holland fot. Robert Pałka / SF TORNetflix zrealizuje pierwszy polskojęzyczny serial. Akcja rozgrywać będzie się za żelazną kurtyną.

więcej »

ABBA znów na scenie. Wirtualnie

ABBA fot. Universal Music PolskaFani zespołu ABBA w końcu będą mieli okazję zobaczyć swych idoli na żywo. W pewnym sensie. Muzycy planują wirtualną trasę.

więcej »

"Listy do M. 3" w kinach w listopadzie

Magdalena Różczka fot. Marcin MakowskiNa 10 listopada wyznaczono premierę trzeciej części świątecznno-romantycznej opowieści "Listy do M. 3". W nadchodzącej odsłonie bohaterowie ponownie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

więcej »

"Pokot" będzie walczył o Oscara

fot. Pokot"Pokot" został wybrany polskim kandydatem do Oscara. Dramat Agnieszki Holland będzie walczył o nominację w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

więcej »

Strony : [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X