Strona główna Styl życia Kultura Wiadomości

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego powalczy o Oscara

Tomasz Kot i Joanna Kulig fot. Kino ŚwiatKomisja Oscarowa pod przewodnictwem zdobywcy Oscara Jana A.P. Kaczmarka jednogłośnie wybrała film „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”.

więcej »

Warszawa: XI Juwenalia III Wieku

Fot. materiały prasoweOd wczoraj trwają w warszawie 11. Juwenalia III Wieku. Przez trzy dni na trzech warszawskich scenach – Białołęckiego Ośrodka Kultury, Teatru Palladium i Klubu Hybrydy wystąpi ponad 3,5 tysiąca seniorów z Uniwersytetów III Wieku z całej Polski. Zaśpiewają chóralnie, zespołowo, solowo, zaprezentują sztuki teatralne, a nawet pokażą układy taneczne.

więcej »

Warszawa: Teatr Żydowski dla seniorów

Fot. Tomasz Urbanek, materiały prasoweTeatr Żydowski w Warszawie włączył się w akcję przygotowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+Kultura” spektaklem „Jak w przedwojennym kabarecie”. W dniach 26-29 września każda osoba, która ukończyla 60 lat, po okazaniu dowodu tożsamości w kasie, będzie mogła kupić bilet w obniżonej cenie.

więcej »

Laureaci 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Złote Lwy, fot. Anna Bobrowska, festiwalgdynia.plPodczas Gali, która odbyła się w sobotę, 22 września 2018 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni, poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

więcej »

Andrzej Pągowski: Miałem marzenie, żeby zrobić plakat do filmu Wojtka Smarzowskiego

fot. KlerAndrzej Pągowski przygotował artystyczny plakat do filmu Wojtka Smarzowskiego "Kler".

więcej »

Janusz Gajos: W filmie "Kler" nie ma nic, co mogłoby obrazić ludzi wierzących

Janusz Gajos fot. Bartosz Mrozowski/Kino ŚwiatW sieci pojawił się materiał, w którym Janusz Gajos opowiada o pracy przy nowym filmie Wojtka Smarzowskiego "Kler".

więcej »

Wieliczka: Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

Fot. materiały prasoweMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa w dniach 15 i 16 września 2018r. do obiektów wpisanych na Listę UNESCO - Zamku Żupnego i ekspozycji Muzeum na III poziomie kopalni soli. Wstęp wolny.

więcej »

Złoty Lew w Wenecji dla Alfonso Cuarona

Willem Dafoe fot. Riverstone PicturesFilm "Roma" Alfonso Cuarona to zwycięzca 75. festiwalu filmowego w Wenecji.

więcej »

TOP 10 - poradniki praktyczne i nie. Przegląd subiektywny

fot. poradniki 2018Co jeść? Czego nie pić? Jak chorować? Jak wyjść za mąż, jak się rozwieść, jak uprawiać sport, jak poprawić jakość snu, jak odpoczywać, jak żyć... Od polityków czy profesorów, po celebrytów, blogerów i uczestników telewizyjnych reality show. Poradniki piszą już wszyscy - i niemal wszyscy je czytają. Przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem publikacje poradnikowe.

więcej »

Lady Pank ruszają jesienią w trasę

Lady Pank fot. Mateusz StankiewiczLady Pank ruszają na jesienną trasę koncertową promującą "LP1". Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: "Kryzysowa narzeczona", "Mniej niż zero", "Zamki na piasku", "Vademecum skauta" czy "Fabryka małp".

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X