Strona główna Styl życia Kultura Wiadomości

Twój Vincent w Dojrzałym Kinie

fot. Twój VincentW środę, 11 października, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Twój Vincent – opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Twój Vincent został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

więcej »

Ukażą się wiersze Leonarda Cohena

Leonard Cohen fot. Sony MusicZa rok w sprzedaży pojawi się tomik w dużej mierze niepublikowanych wierszy Leonarda Cohena.

więcej »

Agnieszka Holland rywalizuje z Angeliną Jolie o nominację do Oscara

Agnieszka Holland rywalizuje z Angeliną Jolie o nominację do Oscara To rekordowa liczba - aż 92 filmów ubiega się o nominację do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Polskę, jak już wiemy, reprezentuje "Pokot" Agnieszki Holland i Kasi Adamik.

więcej »

Literacki Nobel 2017 dla Kazuo Ishiguro

fot. nobelprize.orgTegorocznym laureatem Literackiego Nobla został brytyjski autor Kazuo Ishiguro.

więcej »

Coraz bliżej święta - zobacz zwiastun "Listów do M. 3"

fot. Listy do M. 3Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź świąteczno-romantycznej komedii "Listy do M. 3". W opublikowanym właśnie, oficjalnym zwiastunie ulubione postaci i nowi bohaterowie uchylają rąbka tajemnicy swoich nowych historii.

więcej »

Królewski Ogród Światła po raz kolejny rozbłyśnie w Wilanowie

fot. Muzeum Pałacu Króla Jana III w WilanowiePod koniec października w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ponownie zostanie otwarta wystawa plenerowa „Królewski Ogród Światła”. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkroczą w przestrzeń, w której poczują się jak na królewskim dworze. Rozświetlone pergole, misternie zdobione pawilony, fontanny, róże i drzewka pomarańczowe – wszystko wykreowane za pomocą światła.

więcej »

Festiwal Filmów Optymistycznych we Wrocławiu

fot. DSW Happy End Festiwal Filmów OptymistycznychJutro we Wrocłąwiu rozpoczyna się DSW Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych - jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy są kwalifikowane na podstawie… zawartego w nich optymizmu. Przez 5 dni widzowie będą mogli poprawić sobie humor oglądając produkcje różnego typu i wspólnie śmiejąc się i wzruszając.

więcej »

Cezary Łazarewicz z nagrodą NIKE 2017

fot. Wydawnictwo CzarneW tegorocznej edycji nagród NIKE laureatem został Cezary Łazarewicz, za książkę "Żeby nie było śladów”, opowiadającą o zabójstwie Grzegorza Przemyka.

więcej »

Maudie. Historia kanadyjskiej malarki w Dojrzałym Kinie

fot. MaudieW środę, 4 października, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Maudie – pełną czułości historię romansu samotnika i kruchej, ale pełnej energii kobiety, która pragnie niezależności. Obraz zdobył nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

więcej »

Wystawa Björk w Polsce

Björk fot. Universal Music Polska3 października w Poznaniu otwarta zostanie wystawa wirtualnej rzeczywistości stworzona przez Björk. "Björk Digital" będzie można oglądać do końca miesiąca.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X