Strona główna Styl życia Kultura Wiadomości

Wieliczka: Święto Soli 2018

Fot. materiały prasoweMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na rodzinną imprezę „Święto Soli” 10 czerwca w godz. 10.00-18.00 do Zamku Żupnego w Wieliczce. Wydarzenie nawiązuje do solnej przeszłości Wieliczki.

więcej »

Dwa polskie filmy w Karlowych Warach

Dwa polskie filmy w Karlowych WarachFilmy "53 wojny" Ewy Bukowskiej oraz "Via Carpatia" Klary Kochańskiej i Kaspra Bajona znalazły się w programie festiwalu filmowego w Karlowych Warach.

więcej »

Serial "Roseanne" skasowany po rasistowskim komentarzu

Serial "Roseanne" skasowany po rasistowskim komentarzu Szefowie ABC skasowali serial "Roseanne" po rasistowskim komentarzu grającej główną rolę aktorki Roseanne Barr.

więcej »

Dojrzałe Kino: Koncert na dwoje

Fot. materiały prasoweW środę, 30 maja, Kino Pod Baranami wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową zaprasza na specjalne spotkanie Dojrzałego Kina. W ramach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego zaprezentujemy film Koncert na dwoje - dokumentalny portret kompozytora Jerzego Maksymiuka i jego żony, Ewy. Po seansie odbędzie się spotkanie z udziałem reżysera, Tomasza Drozdowicza.

więcej »

James Ivory w nowej roli

James Ivory, fot. Gorup de Besanez, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsW wieku 90 lat James Ivory po raz pierwszy zostanie narratorem filmu.

więcej »

Wszystkie filmy z serii "Gwiezdne wojny" od najgorszego do najlepszego

Wszystkie filmy z serii "Gwiezdne wojny" od najgorszego do najlepszegoKrytyk magazynu "The Hollywood Reporter", John DeFore, ułożył ranking wszystkich filmów z serii "Gwiezdne wojny". Ranking ma oczywiście związek z premierą najnowszego filmu z cyklu czyli "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Nowa produkcja zajęła całkiem niezłą pozycję w zestawieniu.

więcej »

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego - zobacz zwiastun

fot. Zimna wojnaW sieci pojawił się zwiastun "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego. Twórca otrzymał za film nagrodę reżyserską na festiwalu w Cannes.

więcej »

Olga Tokarczuk z Nagrodą Bookera 2018

fot. The Man Booker International PrizePowieść "Bieguni" została uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Bookera 2018. Nagrodę otrzymały wspólnie jej autorka Olga Tokarczuk i tłumaczka na angielski Jennifer Croft.

więcej »

Nie tylko język. Bariery kulturowe w komunikowaniu się z obcokrajowcami

©  lassedesignen - Fotolia.comJęzyk angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie, który powszechnie uznawany jest za główny język międzynarodowy. Posługuje się nim dwa miliardy ludzi. Jednak nie tylko jego biegła znajomość wystarczy, żeby skutecznie i bez nieporozumień komunikować się z obcokrajowcami podczas różnego rodzaju podróży czy to turystycznych, czy biznesowych. Istotne są także różnice kulturowe, które są bardzo wyraźne, nawet w obrębie tego samego kontynentu.

więcej »

Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem w Cannes

Tomasz Kot i Joanna Kulig fot. Kino ŚwiatTwórca "Zimnej wojny" Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 71. edycji festiwalu w Cannes.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Akademia Pełni Życia EWST.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X