Strona główna Styl życia Kultura Wiadomości

W świecie węgierskiego dramatu

Fot. Noppasinw - Fotolia.comDramaturgia węgierska, zwłaszcza współczesna, cieszy się w Polsce niemałym powodzeniem. W tym roku na miłośników madziarskiego teatru czeka cykl czytań performatywnych „TEATR.HU” organizowanych przez Węgierski Instytut Kultury w Warszawie i Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI). Czytelnicy mogą się również zapoznać z niedawno wydaną antologią „Wróg ludu i inne dramaty węgierskie” (ADiT). Wszystko to w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017.

więcej »

Jean-Michel Jarre zagra w Gdańsku i Krakowie

fot. Contando Estrelas from Vigo, España / Spain, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsJean Michel Jarre ponownie wystąpi z koncertami w Polsce. W dniach 8 i 9 lipca będzie można posłuchać jego wspaniałej muzyki i obejrzeć rewelacyjny show podczas występów w gdańskiej Ergo Arenie i w krakowskiej Tauron Arenie. Ubiegłoroczne koncerty Jarre'a w Łodzi i Katowicach zachwyciły polskich fanów.

więcej »

Elton John wystąpi w sopockiej Operze Leśnej

Elton John, fot. Mustafa Doğan Özçelik, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons9 lipca w sopockiej Operze Leśnej wystąpi Sir Elton John. Koncert odbędzie się w ramach światowej trasy Wonderful Crazy Night, promującej ostatni album artysty pod tym samym tytułem.

więcej »

Dan Brown przyjedzie do Polski

Dan Brown, fot. Philip Scalia, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsAutor powieści "Kod da Vinci", "Anioły i demony" oraz "Inferno" odwiedzi Polskę. Twórca będzie gościem Festiwalu Conrada w Krakowie.

więcej »

Jennifer Lopez (znowu) w komedii romantycznej

Jennifer Lopez fot. UIPJennifer Lopez wraca na duży ekran i do miłosnych rozterek. Gwiazda zagra w filmie "Second Act".

więcej »

"W starym dobrym stylu" - świetna komedia na zakończenie sezonu w Dojrzałymi Kinie

fot. W starym dobrym styluW środę (28 czerwca) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach Dojrzałego Kina, a w nim przedpremierowy pokaz filmu "W starym dobrym stylu" - komedię Zacha Braffa (Powrót do Garden State) w doborowej obsadzie. Po seansie zapraszamy widzów na lampkę wina.

więcej »

Nowa "Dynastia" jesienią w telewizji. Jest już data premiery

fot. DynastiaJuż jesienią w USA zadebiutuje nowa "Dynastia". Telewizja The CW wyznaczyła datę premiery na 11 października.

więcej »

Czerwony żółw - baśń dla dorosłych przedpremierowo w Dojrzałym Kinie

fot. Czerwony żółwW środę (21 czerwca) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na przedpremierowy pokaz nagrodzonej w Cannes i nominowanej do Oscara mądrej i niezwykłej baśni dla dorosłych - Czerwony żółw.

więcej »

Sama przeciw wszystkim - Jessica Chastain w Kinie pod Baranami

fot. Sama przeciw wszystkimW środę (14 czerwca) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na film Sama przeciw wszystkim - wciągający thriller polityczny w reżyserii Johna Maddena z Jessicą Chastain jako jedną z najlepszych specjalistek w dziedzinie lobbingu, która wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni.

więcej »

Co się wydarzyło w Orient Expressie? Zobacz pierwszy zwiastun

fot. Morderstwo w Orient ExpressieW sieci pojawił się pierwszy trailer nowej adaptacji słynnego kryminału Agathy Christie - "Morderstwo w Orient Expressie" ("Murder on the Orient Express").

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X