Strona głównaKulturaJan Paweł II - Niestrudzony Pielgrzym Miłości

Jan Paweł II - Niestrudzony Pielgrzym Miłości

„Papież pielgrzym” - tak najczęściej określano Jana Pawła II. Jego pontyfikat to fenomen religijny o potężnej sile ewangelizacyjnej, którego szczególnym wymiarem były podróże. Papież - człowiek skromny, wytrwały, pełen ciepła i humoru – taki był Jan Paweł II i takim ukazuje go najnowsza książka wydawnictwa Reader’s Digest: „Niestrudzony Pielgrzym Miłości”.
Książka jest wspomnieniem najważniejszych wydarzeń z 25 lat papieskich pielgrzymek. Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 129 państw i 617 miejscowości. W drodze spędził 543 dni i 55 minut, przemierzył tysiące kilometrów. „Niestrudzony Pielgrzym Miłości” to dokumentacja tych wypraw, a także reportaże i relacje ludzi, którzy go spotkali. To setki fascynujących zdjęć, kolorowe mapki ilustrujące trasy pielgrzymek i pasjonujący opis sylwetek świętych. To także - tak wiele znaczące - słowa Papieża.
Książka składa się ze 104 „przystanków”, z których każdy opisuje inną pielgrzymkę Jana Pawła II: od pierwszej, odbytej w 1979 roku podróży na Dominikanę i do Meksyku, przez Polskę, Madagaskar, Wybrzeże Kości Słoniowej, Islandię, Koreę Południową, Senegal, Filipiny, Kubę i Rumunię, aż do ostatniej podróży w 2004 roku do Francji.

„Niestrudzony Pielgrzym Miłości” to także nieznane dotąd fakty i wiele anegdot. Czytelnik dowiaduje się, skąd wzięła się tradycja dialogów Papieża z młodzieżą w oknie jego rezydencji w Krakowie, co w przeddzień wizyty Ojca Świętego zrobił prezydent Zairu, aby powitać go jak katolik, w którym mieście we mszy świętej odprawianej przez Papieża uczestniczyło aż 5 milionów osób. Nie każdy z nas wie, że w Maroko doszło do jednej z największych sensacji pontyfikatu – na stadionie w Casablance Papież przemawiał do 80 tysięcy muzułmanów. Na Czarnym Lądzie z kolei witano go w rytm bębnów, a w Zairze Papież odwiedził po raz pierwszy leprozorium, rozmawiał i błogosławił trędowatych.
Autorami nowej publikacji wydawnictwa Reader’s Digest są Grzegorz Polak i Bogumił Łoziński. Pierwszy z nich poświęcił papieżowi Janowi Pawłowi II całe swoje pisarskie życie. Sposób, w jaki przekazuje czytelnikowi papieskie nauczanie jest „niezwykle rzetelny, przystępny, interesujący, a co najważniejsze z wyczuwalną miłością autora do Sługi Bożego Jana Pawła II. Taką miłością, która nie banalizuje przekazywanej treści, ale ukazuje Papieża w pełnym świetle prawdy o Kościele, którym wszyscy jesteśmy” – tak o autorze pisze Arcybiskup Metropolita Warszawski, Kazimierz Nycz, w przedmowie do książki „Niestrudzony Pielgrzym Miłości”.

Niestrudzony Pielgrzym Miłości, wydawnictwo Reader’s Digest
* Format : 25,4 cm x 25,4 cm
* 500 stron
* 1000 zdjęć, ilustracji, map

Adrianna Buniewicz / materiały wydawnictwa

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X