Strona głównaKultura„Dom zły” - film, którego się nie zapomina

„Dom zły” - film, którego się nie zapomina

Głośny film Wojciecha Smarzowskiego „Dom zły" ukaże się na płytach DVD 1 kwietnia 2010 r. Jak ktoś zauważył, poprzedni film Smarzowskiego „Wesele" to przy „Domu złym" komedia romantyczna.
Jeśli mówić o podobieństwie „Wesela" i „Domu złego" to jest nim udział w obu filmach kilku tych samych aktorów, a także morze wódki przelewanej na ekranie. Najnowszy obraz Smarzowskiego to jednak obraz jeszcze bardziej przytłaczający i dołujący niż gorzko-śmieszne „Wesele". Oto streszczenie filmu nadesłane przez dystrybutora:
„Pewnej deszczowej nocy Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik) pojawia się przypadkowo w domu małżeństwa Dziabasów (Kinga Preis i Marian Dziędziel). Początkowa nieufność gospodarzy ustępuje miejsca tradycyjnej polskiej gościnności. Przybysz nie przypuszcza nawet, jak bardzo to spotkanie odmieni jego życie.

Po kilku latach, w tym samym domu ekipa śledcza rozpoczyna dochodzenie. W progu ponownie staje Edward Środoń. Tym razem jego wizyta nie jest przypadkowa - ma pomóc w rekonstrukcji tajemniczych zdarzeń sprzed czterech lat.

„Dom zły” - film, którego się nie zapominaProwadzący śledztwo porucznik Mróz (Bartłomiej Topa) odkrywa, że rozwiązanie zagadki może być niebezpieczne nie tylko dla podejrzanego. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Porucznik zostanie wciągnięty w niebezpieczną grę, której stawką jest odkrycie przerażającej prawdy, na ujawnieniu której nie wszystkim jednak zależy".
„Dom zły", który kinową premierę miał w listopadzie 2009 roku, zdążył już otrzymać sporo nagród. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Złote Lwy za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż, a na festiwalu Camerimage Srebrną Żabę przyznano operatorowi Krzysztofowi Ptakowi. Film uhonorowano też statuetkami Orłów w kategoriach: najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż oraz nagroda publiczności. Ponadto widzowie Warszawskiego Festiwalu Filmowego wyróżnili obraz Smarzowskiego swoją nagrodą.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy