Strona głównaKulturaListy do M. 2

Listy do M. 2

Koń jaki jest, każdy widzi, tak jak każdy wie, czego spodziewać się po "Listach do M. 2". I dobrze.
fot. Listy do M. 2W zależności od tego, czy i jak podobał wam się , tak podobać będzie wam się sequel. Twórcy nie silą się na oryginalność, innowacje, biorą sprawdzone patenty i z sobie właściwym wdziękiem przedstawiają je na nowo. Mamy więc trochę smutnych historii, trochę wesołych, trochę romantycznych, trochę bardziej życiowych, rozstania i powroty, śmiech i łzy. Iskry w oczach, baśniowo padający śnieg i nieustające lokowanie produktu. Tak, jest słodko, ckliwie, jest naiwnie, a uproszczeniom nie ma końca. Sensu i logiki jak na lekarstwo, za to korzystnych zbiegów okoliczności co nie miara. Ba, nawet jest owieczka i Maciej Zakościelny grający na trąbce. I całe szczęście. Kiedy bowiem jeśli nie przyjmować taką dawkę pozytywnych emocji i happy endów? Kiedy jak nie na Gwiazdkę wierzyć w cuda i miłość?

"Listy do M. 2" ogląda się naprawdę przyjemnie. Obsada dobra, dialogi całkiem w porządku, muzyka świetnie dobrana, wnętrza, kobiety i Paweł Małaszyński piękne. By nie było zbyt słodko, mamy energiczną quasiprzeklinającą Agnieszkę Dygant i wiadomo jakiego Tomasza Karolaka. Świetne są dzieci, a w szczególności mały Kazik, którego gra Mateusz Winek. Niektóre wątki są fajniejsze (), niektóre mniej (Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska). Ogólnie jest jednak zabawnie i uroczo.

Można narzekać na brak realizmu, na skróty myślowe, na piętrzące się nieprawdopodobieństwa, schematy, banały, przejaskrawianie i kolorowanie. Tylko po co? Lepiej się dobrze bawić.

Joanna Moreno / megafon.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy