Strona głównaKulturaKrystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholsky'ego

Krystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholsky'ego

8 stycznia na rynek trafił zbiór piosenek w wykonaniu Krystyny Tkacz. Gwiazda piosenki aktorskiej i szklanego ekranu na płycie zatytułowanej „Krystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholsky'ego" prezentuje swoje interpretacje utworów mistrza niemieckiego kabaretu w polskim przekładzie Romana Kołakowskiego. Satyryczny repertuar zawarty na krążku jest przedstawiany również na deskach Teatru Syrena w Warszawie.
Kurt Tucholsky jest legendą weimarskiego kabaretu, dla polskich odbiorców autorem ciągle mało znanym. Jego twórczość daje świadectwo - w sposób niezwykle przenikliwy i trafny - duchowej, kulturalnej i intelektualnej rzeczywistości tamtych lat. Satyryczne, kabaretowe piosenki Tucholskyego niosą treści uniwersalne i ponadczasowe. Stały się szlachetną inspiracją dla Kabaretu Starszych Panów. Nieprzemijalne przesłania i muzyczny kunszt songów prezentuje dziś polskiej publiczności Krystyna Tkacz.Krystyna Tkacz wystąpiła w blisko 60 filmach i serialach oraz w telewizyjnych widowiskach związanych z krakowskim festiwalem piosenki studenckiej, opolskim Festiwalem Piosenki i wrocławskim Przeglądem Piosenki Aktorskiej. Dla telewizji zrealizowała również własne recitale piosenkarskie. Jest wykładowcą na wydziale aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej. Dysponuje nieograniczonymi środkami aktorskiego wyrazu, brylując zarówno w żelaznym repertuarze teatru klasycznego w rolach par-excellance - dramatycznych i poważnych, jak i kreuje doskonałe role komediowe. Mówi o sobie „Jestem aktorką śpiewającą". Jej recitale były zawsze przyjmowane owacyjnie, a kreacje w piosenkach Brechta przeszły już do legendy.
Tomasz Raczek napisał o artystce: „Gdyby Krystyna Tkacz występowała na Broadwayu, zapewne nie tylko byłaby jego gwiazdą, ale już dawno pisano by utwory specjalnie dla niej".

Krystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholsky'egoTytuł: Krystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholsky'ego
Wykonawca: Krystyna Tkacz
Premiera: 8 stycznia 2010
Wydawca: LUNA Music
Dystrybucja: EMI Music Poland
Numer katalogowy: LUNCD215
Na płycie:
1. Słupy ogłoszeniowe
2. O czułości
3. Karierowicze (Karrieren)
4. Allahaha (Allalach)
5. Dama z awansu
6. Piosenka o kompromisie
7. Barmanka (Barfrau)
8. Kobieta rozwiedziona (Die Geschiedene Frau)
9. Tylko to
10. Uśmiech Mony Lisy
11. Do publiczności
12. Piosenka o obojętności
13. Gdy ktoś umiera
14. Łowca (Der Sucher)
15. Oczy wielkiego miasta
Patronat nad płytą objął serwis Senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy