Strona głównaKulturaHalloween w kinach - święto miłośników filmów grozy

Halloween w kinach - święto miłośników filmów grozy

Specjalnie dla widzów o mocnych nerwach w kinach startują Halloweenowe pokazy i maratony filmów. W najbliższy weekend na ekrany kin powrócą czarne charaktery spragnione świeżej krwi. Nie zabraknie też premier.
Halloween w kinach - święto miłośników filmów grozy Cinema City z okazji zbliżającego się Halloween przygotowało specjalny repertuar. Maratony filmowe sprawią, że nawet najbardziej zuchwałych miłośnikom horrorów przejdą ciarki po plecach. Na widzów czekają prawdziwe perełki gatunku.
Widzowie Cinema City wyruszą w mroczną podróż już w piątek, 28 października o godzinie 21.00. Wśród filmów znajdują się m.in. „Oczy Julii", „30 dni mroku", „Opętani", „Amityville", „Pozwól mi wejść", „Wywiad z wampirem", „Dark water Fatum", „Oczy Julii", serie „Piły", „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" i „Krzyku".

Również w piątek na miłośników horrorów czekają kina sieci Multikino. Tego dnia rozpocznie się trzydniowa uczta filmów grozy - Halloween, czyli 15 obrazów w 24 kinach. Na widzów czekają między innymi „Krzyk 4", „Oszukać przeznaczenie 5", remake „Koszmaru z ulicy Wiązów", a także dwa klasyki: „Teksańska masakra piłą mechaniczą" Tobe Hoopera z 1974 roku oraz sześć lat starsza „Noc żywych trupów" George'a A. Romero.

Oczywiście w Halloweenowy weekend nie mogło także zabraknąć premier filmów grozy. Należy do nich trzecia część „Paranormal Activity", w której cofamy się o kolejny krok, by zgłębić losy dwóch kobiet, których życie naznaczone zostało przez obecność demona. Jak zwykle, nastrój obrazu tworzy złudne wrażenie, że oglądamy dokument. Kolejny film z dreszczykiem to „Dom snów" - thriller wybitnego filmowca Jima Sheridana, twórcy „W imię ojca" i „Mojej lewej stopy". Will Attenton (Daniel Craig) wyprowadza się ze swoją rodziną z Nowego Jorku i zamieszkuje w malowniczym domu w Nowej Anglii. Dowiadują się, że zamordowano w nim poprzednią mieszkankę oraz jej dzieci. Podejrzewany o zbrodnię mąż i ojciec zabitych nadal żyje, a Willa oraz zaprzyjaźnioną z ofiarami sąsiadkę (Naomi Watts) prześladuje przeczucie, że nie wszystkie poszlaki zostały odpowiednio zbadane.

Kina proponują też dokument poświęcony wielkiej postaci rocka - Ozzy'emu Osbourne'owi. W „God Bless Ozzy Osbourne" pokazane są niepublikowane dotąd materiały oraz wywiady z Paulem McCartneyem, które pomogą zrozumieć pełne sukcesów, ale i porażek życie założyciela kapeli Black Sabbath.


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy