Strona głównaKulturaNajgorsze filmy świata

Najgorsze filmy świata

W dniach 2-4 grudnia w Kinie "Neptun" w Gdańsku odbędzie się przegląd "Najgorsze filmy świata" czyli pokaz najbardziej kuriozalnych produkcji w historii kina.
Najgorsze filmy świataW programie imprezy znajdują się filmy z lat 50-tych i 60-tych, które obfitowały w tego typu produkcje. Można będzie obejrzeć między innymi:

Mózg z planety Arous (reż. Nathan Juran) - Na Ziemie przybywa mózg z kosmosu, który jak nietrudno się domyślić chce zapanować nad ludzką rasą. Mózg przejmuje władzę nad wybitnym naukowcem (niewybitny aktor John Agar). Naukowiec vel Mózg siłą woli niszczy szybujące plastikowe modele samolotów, a w wolnych chwilach próbuje gwałcić kobiety.

Atak potwornych krabów (reż. Roger Corman) z 1957 roku - Grupa ludzi ląduje na wyspie, na której żyją kraby mutanty-efekt promieniowania nuklearnego. Kraby nie tylko powiększyły swoje rozmiary, ale też znacznie zwiększyły swoją inteligencję: potrafią mówić (po angielsku!). Klasyk tanich produkcji i początek kariery reżyserskiej "papież kina pop" Rogera Cormana.

Zabójcze ryjówki (reż. Ray Kellog) - To jedna z najtańszych produkcji filmowych, powstała w latach 50 XX wieku. Eksperyment wymykający się spod kontroli przynosi śmierć i zniszczenie. W roli nagłej śmierci: tytułowe gryzonie; mutanty ogarnięte manią zjadania wszystkiego, co uda się im złapać plastikowymi zębami. Obok ryjówek na ekranie oglądać można miss Szwecji, ojca Sydneya Lumeta i kilku mniej znanych aktorów mówiących w nieznanych dialektach.

Byłem nastoletnim wilkołakiem (reż. Gene Fowler jr) - Tony (Michael Landon-"Domek na prerii") ma poważny problem: jest nastolatkiem. Młodzieńcem nieprzystosowanym do życia w społeczeństwie. Tony prowadzi ciągłe bójki z kolegami, kłóci się z ojcem. Jedynym logicznym rozwiązaniem dla chłopaka jest poddanie się eksperymentowi, który zamieni go w wilkołaka...

Ludzie krety (reż. Virgil W. Vogel) - Pyszni w swoim narcystycznym widzeniu świata; ludzie nie zdają sobie sprawy, że tuż pod powierzchnią planety czają się bestie złaknione pięknych kobiet i inteligentnych naukowców...

Nagie na Księżycu (reż. Raymond Phelan, Doris Wishman) - Dwaj amerykańscy naukowcy postanawiają - wychodząc z prywatnej inicjatywy- wyprawić się na srebrny glob. Badacze docierają na miejsce i przekonują się, że na Księżycu żyje rasa nagich kobiet(!). Ciężko jest prowadzić doświadczenia naukowe w tak dziwnych okolicznościach, tym bardziej, że królowa dzikiego plemienia amazonek zakochuje się w młodszym z uczestników wyprawy.

Atak kobiety o 50 stopach wysokości (reż. Nathan Juran) - Co stanie się, gdy na drodze typowej amerykańskiej "housewife" stanie kosmiczna siła? Oto odpowiedź: Gigantomania! Kobieta rośnie i wykorzystuje swoją "pozycje" do załatwienia prywatnych spraw. Mając 50 stóp wysokości można przetrzepać kapryśnego męża, przestawić źle zaparkowany samochód, zmierzyć się amerykańską armią...

Noc upiorów (reż. Ed Wood) - Ed Wood, mistrz tanich produkcji, dyletant wiedzy filmowej, hochsztapler powraca w piątym i ostatnim wyreżyserowanym przez siebie filmie. Zrealizowana w tym samym co "Plan 9 z kosmosu" roku, "Noc upiorów" przynosi widzom ulubionych aktorów Wooda. Jest Tor Johnson, Criswell, Duke Moore i sam Ed Wood. Główną postacią filmu jest Dr Acula, który twierdzi, iż potrafi nawiązać kontakt ze zmarłymi. Czy naprawdę tak jest? Nawet kiedy zobaczy się film do końca trudno to ocenić.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy