Strona głównaKultura"Piąte: nie odchodź" w Dojrzałym Kinie

"Piąte: nie odchodź" w Dojrzałym Kinie

Krakowskie Kino pod Baranami przygotowało do seniorów-kinomanów kolejny seans z cyklu Dojrzałe Kino. W środę 25 marca o godzinie 11.00 dojrzali widzowie będą mogli zobaczyć debiutancki film Katarzyny Jungowskiej "Piąte: nie odchodź". Produkcja została uhonorowana "Perspektywą" - prestiżową nagrodą im. Janusza Morgensterna za debiut roku.
Kino Pod Baranami w każdą środę około godziny 11.00 zaprasza starszych widzów na Dojrzałe Kino – cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

fot. Piąte: nie odchodź. DKPIĄTE: NIE ODCHODŹ | PIĄTE: NIE ODCHODŹ

reż. Katarzyna Jungowska, Polska 2014, 75’

Nagroda "Perspektywa" im. Janusza "Kuby" Morgensterna 2014 za najbardziej obiecujący debiut
Warszawski Festiwal Filmowy 2014: konkurs 1-2, oficjalna selekcja

Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem.

W rolach głównych: Łukasz Simlat, , Daniel Olbrychski i niezwykle uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, która zagrała w filmach i Miasto 44. Piąte: nie odchodź! to również debiut aktorski piosenkarki Patrycji Markowskiej. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Śliskowski (Mój rower, Generał Nil, 80 milionów), a oprawą muzyczną zajął się Paweł Mykietyn (33 sceny z życia, Essential Killing, Tatarak, ). Stylizacje aktorów zaprojektował Maciej Zień. Film ze specjalnym udziałem profesjonalnych tancerzy Opery Narodowej w Warszawie.

Reżyserka o filmie: Pomysł urodził się w głowie Erica Stępniewskiego, który napisał scenariusz o relacjach ze swoją córką. Do mnie ten temat trafił, bo ja też nie miałam łatwych relacji z ojcem. Tematyka wiary, chorób psychicznych, odnalezienie granicy pomiędzy nimi i nie przekroczenie jej… Interesuje mnie to szczególnie, dlatego chciałam przeprowadzić ten scenariusz na planie, co było nie lada wyzwaniem. Łatwo można było otrzeć się o banał i bajkę i byłaby skucha. Ja jednak lubię trudne wyzwania.

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: . Cykl zrealizowano przy wsparciu PISF.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy