Strona głównaKulturaSyn Arkadego Fiedlera o filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

Syn Arkadego Fiedlera o filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

31 sierpnia na ekrany kin wejdzie film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", który powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Polacy czekali na ekranizację tej historii prawie osiemdziesiąt lat.
Syn Arkadego Fiedlera o filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" [Maciej Zakościelny fot. B. Mrozowski] Arkady Fiedler osobiście znał pilotów legendarnego "Dywizjonu 303" i był naocznym świadkiem opisywanych w książce wydarzeń. Jego książka, wydana również w podziemnej Polsce, przez wiele lat podnosiła na duchu Polaków, którzy podniebnych bohaterów nazywali aniołami zemsty. Teraz ich historię poznamy w filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". To jedyny film, który uzyskał aprobatę i wsparcie rodziny .
Gdyby ojciec wiedział, że powstał ten film, niesłychanie by się ucieszył. Jest to temat dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać – tak o filmie mówi Marek Fiedler, syn autora książki. - "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" z wiernością oddaje realia II wojny światowej. Efekty specjalne również robią niesamowite wrażenie. Wszystko wskazuje na to, że doczekaliśmy się polskiego filmu wojennego na najwyższym poziomie. Zapowiada się film "ku pokrzepieniu serc.
Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

Wcześniej bo 17 sierpnia do kin trafi inny film o polskich lotnikach, czyli "". W tym filmie główne role zagrali Marcin Dorociński, Iwan Rheon i Milo Gibson.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 13:08:20, 30-07-2018 zak89

    Czekałam na to, odkąd przeczytałam książkę Fiedlera. Świetna historia, która aż prosiła się o przeniesienie na ekran Nie mogę się doczekać!
  • 16:59:34, 30-07-2018 Kaima

    Lektura wywarła na mnie ogromne wrażenie i czytałam ją wiele razy. Ciekawa jestem filmu, ale wcześniej przeczytam kolejny raz książkę.
  • 21:53:34, 08-08-2018 ~gość: 37.248.152.xxx

    Wow, zwiastun robi wrazenie, jakbym ogladala kronike filmowa, a nie film. To bardzo wazny kawalek naszej historii, ciesze sie, ze doczekal sie w koncu ekranizacji, moze dzieki temu trafi do szerszej publicznosci.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć