Strona głównaKulturaLady Pank ruszają jesienią w trasę

Lady Pank ruszają jesienią w trasę

Lady Pank ruszają na jesienną trasę koncertową promującą "LP1". Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: "Kryzysowa narzeczona", "Mniej niż zero", "Zamki na piasku", "Vademecum skauta" czy "Fabryka małp".
Lady Pank ruszają jesienią w trasę [Lady Pank fot. Mateusz Stankiewicz] To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca , wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer "Zakłócenie porządku"). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

Po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez . Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: "Tańcz głupia tańcz", "Mała Lady Punk" i "Minus 10 w Rio". Wykonanie tej ostatniej przez Katarzynę Nosowską powali na kolana nie tylko fanów tej artystki.

Druga połowa roku to trasa koncertowa pod szyldem "LP1", która obejmie swoim zasięgiem kilkadziesiąt miast w kraju i za granicą. Podczas koncertów zostanie zagrana pierwsza płyta Lady Pank w niezmienionej kolejności, aranżacjach i, w kilku przypadkach, w towarzystwie gości, którzy zaznaczyli swoją obecność na płycie. Koncertom będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę czyli z latami 80. Nie zabraknie niespodzianek i zaskoczeń, którymi zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza rzadko rozpieszcza swoich fanów…

Oto lista koncertów promujących płytę LP1:

09.10 - Zielona Góra
13.10 – Zgorzelec
14.10 – Katowice
20.10 - Ostrava
26.10 – Kalisz
09.11 – Opole
10.11 – Poznań
11.11 – Wrocław
16.11 – Warszawa
17.11 – Warszawa
23.11 – Rzeszów
24.11 – Kraków
25.11 - Bielsko-Biała
30.11 – Kielce
01.12 – Wolbrom
02.12 – Toruń
06.12 – Gdańsk
09.12 – Szczecin
13.12 – Bydgoszcz
14.12 – Olsztyn
19.01 – Lublin

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy