Strona głównaKulturaPremiery w Teatrze Konsekwentnym

Premiery w Teatrze Konsekwentnym

Na powitanie nowego roku Teatr Konsekwentny przygotował dla widzów aż dwie premiery. Oba spektakle analizują dość wnikliwie dylematy moralne oraz duszę i psychikę mężczyzn, którzy przekroczyli magiczną trzydziestkę.
Tomasz Jachimek, od lat zaprzyjaźniony z Teatrem Konsekwentnym, napisał zabawny ironiczno - sarkastyczny tekst „[Ja]³ (Ja do trzeciej) czyli dwa do jednego". Historia jest prosta - 34 letni mężczyzna po zawale serca dowiaduje się w zwięzłych słowach od swego lekarza, iż życie po zawale to już kompletnie inna rzeczywistość: koniec beztroskiego życia, koniec ze spontanicznością, z przyzwoleniem na słabości i rozrywki. Również relacje międzyludzkie: kontakty z kobietami i przyjaciółmi to teren do wnikliwej analizy i przestrzeń do gruntownych zmian.

Ironiczny komentarz do rzeczywistości, do ludzkich przywar i nieracjonalnych przyzwyczajeń to jedna z cech charakterystycznych dla tekstów Tomka Jachimka. Znany i lubiany kabareciarz tym razem na deskach Teatru Konsekwentnego w Starej Prochoffni pojawia się na scenie z Adamem Sajnukiem i Jerzym Janem Połońskim. To wyjątkowe trio charakteryzuje jedna paradoksalna cecha: tak samo jak znacząco się różnią, tak samo są do siebie uderzająco podobni. Adaś - główny bohater „[Ja]³ czyli dwa do jednego" idzie przez życie w towarzystwie swoich dwóch najwierniejszych choć nieznośnych towarzyszy. Co z tego wyniknie? Już niebawem przekonamy się podczas styczniowych prób z udziałem publiczności i 14 lutego w dniu premiery.

„Kompleks Portnoya" Philipa Rotha w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej to kolejna gratka dla fanów Teatru Konsekwentnego i nie tylko. Kontrowersyjny tekst amerykańskiego pisarza stał się cennym materiałem do wkroczenia w zupełnie inną rzeczywistość. Akcja spektaklu toczy się w środowisku amerykańskich Żydów. Portnoy uwikłany jest w wewnętrzną walkę z własnymi potrzebami, a jednocześnie niemożnością zdefiniowania pragnień. Traumy z dzieciństwa przenikają się z brakiem zrozumienia ze strony najbliższych mu osób czyli rodziców, którzy jednak mocno determinują życie Aleksandra Portnoya. Nie pozbawiona inteligentnego humoru, szokujących zwrotów akcji, ale również podszyta głębokim smutkiem treść przedstawienia nie pozostawi nikogo obojętnym na nową propozycję Adama Sajnuka, który obsadzając siebie w roli głównej zaprosił do współpracy Monikę Mariotti, Annę Smołowik oraz Bartka Adamczyka. Premiera spektaklu - 10 marca.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy