Strona głównaKulturaWillie Nelson powróci w wakacje

Willie Nelson powróci w wakacje

21 czerwca 2019 ukaże się nowy album Williego Nelsona "Ride Me Back Home". Tytułowy utwór z nadchodzącego albumu wyraża miłość do koni oraz duchowości tych fascynujących zwierząt. Konie, do których odnosi się ta piosenka to stado ponad 60 uratowanych przez Williego przed rzeźnią zwierząt, które znalazły dom na ranczu 86-letniego artysty.
Willie Nelson powróci w wakacje
"Ride Me Back Home" to refleksyjna, optymistyczna podróż przez życie, miłość i nieuniknione rytmy czasu, widziana z niepowtarzalnej perspektywy Williego, Album ukazuje artystę, który w pełni doceniają każdą chwilę, dzieląc się swoim doświadczeniem.

"Ride Me Back Home" to trzynasty album Williego opublikowany w ciągu nieco ponad dekady. Na płycie znalazły sie trzy nowe utwory napisane przez duet Nelson – Cannon: "Come On Time", "Seven Year Itch" i "One More Song to Write"

Oprócz trzech nowych kompozycji na albumie i utworu tytułowego (który Sonny Throckmorton napisał wspólnie ze swoją córką Debby oraz Joe Manualem i Lucindą Hinton)), Willie składa muzyczny hołd wielu różnym artystom nurtu pop i country, wśród których znaleźli się: ("Just the Way You Are"), Mac Davis ("It's Hard to Be Humble") oraz Guy Clark, nieżyjący już amerykański piosenkarz folkowy.

Poprzedni alnum Williego Nelsona "My Way" będący muzycznym hołdem dla Franka Sinatry zdobył nagrodę Grammy powiększając kolekcję statuetek artysty do trzynastu sztuk.

Podczas sześćdziesięcioletniej kariery zdobył stałą pozycję w świecie muzyki. Dzięki niemu połączenie muzyki pop i znalazło się na początku lat 60. w radiu, od połowy lat 70. stał się on gwiazdą światowego formatu. Jego pierwszy album "Red Headed Stranger" nagrany w Columbia Records w 1975 roku wywindował Nelsona na szczyty popularności nie tylko w Ameryce, ale również na całym świecie.

Lista utworów na "Ride Me Back Home"

 1. Ride Me Back Home
 2. Come On Time
 3. My Favorite Picture Of You
 4. Seven Year Itch
 5. Immigrant Eyes
 6. Stay Away From Lonely Places
 7. Just The Way You Are
 8. One More Song To Write
 9. Nobody's Listening
 10. It's Hard To Be Humble (with Lukas Nelson and Micah Nelson)
 11. Maybe I Should've Been Listening

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kosciol.pl
 • Aktywni 50+
 • Kobiety.net.pl
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Oferty pracy