Strona głównaKulturaDan Brown przyjedzie do Polski

Dan Brown przyjedzie do Polski

Autor powieści "Kod da Vinci", "Anioły i demony" oraz "Inferno" odwiedzi Polskę. Twórca będzie gościem Festiwalu Conrada w Krakowie.
Dan Brown przyjedzie do Polski [Dan Brown, fot. Philip Scalia, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons] Festiwal odbędzie się w dniach 23 - 29 października w Krakowie. Hasłem tegorocznej edycji będzie "niepokój". - Formuła tegorocznej edycji Festiwalu Conrada czerpie swoją nazwę z tomu Josepha Conrada zatytułowanego "Tales of Unrest". Przekład tego tytułu na "Opowieści niepokojące" nie jest zadowalający. Są to raczej doniesienia z krainy niepokoju, które nie tyle są niepokojące, co niepokój próbują diagnozować, opowiedzieć, przybliżyć, zinterpretować, zorientować nas w narastającym chaosie informacyjnym - czytamy na oficjalnej stronie festiwalu. - Podobnie i my: chcemy rozmawiać o współczesnych niepokojach na świecie, o niespokojnych ruchach jednostek i zbiorowości, o gwałtownych emocjach, domagających się rozładowania i lękach dotyczących niejasnej przyszłości, która, jak sto lat temu, w czasach Conrada, zaczyna już roztaczać swój czarny cień nad nami. Coraz częściej ogarnia nas przekonanie, że - jak mówił Conrad - "groźba napiera zewsząd" i że naszym zadaniem- artystów, intelektualistów, nauczycieli, studentów, dziennikarzy - jest rozumienie tego, co nadchodzi, a co na razie tylko nielicznym udaje się trafnie sformułować. Literatura - szeroko rozumiana - ma ten przywilej, że jest sondą rzuconą w przyszłość i stara się tę przyszłość oswoić.

Na razie nie przedstawiono żadnych szczegółów wizyty pisarza w Polsce. Krótką notkę festiwal opublikował na swoim profilu na Facebooku.Dan Brown to amerykański pisarz , w których pojawiają się zagadki związane z historią sztuki i religii. Bohaterem wielu z nich jest profesor Robert Langdon, specjalista od symboliki i ikonografii. Na ekranie w postać od 2006 roku wciela się Tom Hanks.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X