Strona głównaKulturaXIX Targi Książki Historycznej

XIX Targi Książki Historycznej

W dniach 25-28 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się Targi Książki Historycznej. Wydarzeniu towarzyszą liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych.
Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących targi cieszą zainteresowaniem wśród osób, pasjonujących się historią, a tym samym spełniony zostaje głównym cel jej istnienia jakim jest popularyzacja literatury historycznej.Każdego roku Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wydawców oraz odwiedzających rozszerzyliśmy formułę targową o imprezy organizowane poza główną siedzibą targów - między innymi w Domu Spotkań z Historią. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
Chcąc wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, niezależne Jury co roku w czasie Targów przyznaje Nagrodę KLIO w czterech kategoriach:
- autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii),
- edytorskiej (dla wydawcy za wydawanie interesujących serii, cykli, itp.),
- monografii naukowej (merytoryczny wkład w poznawanie historii),
- innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana).
W skład Jury wchodzą wybitni historycy i osoby popularyzujące historię w mediach: prof. dr hab. Tomasz Kizwalter, prof. dr hab. Jan Kieniewicz, prof. dr hab. Henryk Samsonowicz, prof. dr hab. Tomasz Szarota, prof. dr hab. Janusz Tazbir, red. Marian Turski („Polityka"), red. Tomasz Łubieński („Nowe Książki").
Każdego roku na terenie sal targowych rozprowadzany jest Katalog Miłośników Książki Historycznej - podstawowe źródło wiedzy o nowościach i wyjątkowych tytułach z obszaru historii. Targi organizowane są przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura i stanowią jeden z głównych celów statutowych obu tych podmiotów.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy