Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Film: Pół żartem, pół serio / Some Like It Hot

Pół żartem, pół serio / Some Like It HotJedna z najwybitniejszych komedii w historii kina. Stany Zjednoczone, 1929 rok, barwne czasy prohibicji. Dwaj muzycy przypadkowo stają się świadkami gangsterskich porachunków, które weszły do historii pod nazwą "masakry w dniu Świętego Walentego".

więcej »

Film: Idy marcowe

Idy marcoweThriller w reżyserii George’a Clooneya, którego światowa premiera uświetniła otwarcie Festiwalu Filmowego w Wenecji 2011.

więcej »

Film: Heniek - w Polsce też można zrobić dobry film

Heniek - w Polsce też można zrobić dobry filmKrakowski duet Earl Grey "Heńkiem" udowadnia, że do dobrego kina potrzebny jest nie wielki budżet, a pomysł. Pokazuje również, iż "niezależne" w niczym nie różni się od produkcji, za którymi stoją duże instytucje. Może poza jakością, bo to rewelacyjny kawałek kina.

więcej »

Film: Erratum

ErratumGdyby można było cofnąć czas i zacząć od nowa...Żona, syn, dobra posada - w życiu Michała wszystko jest poukładane. Pewnego dnia odwiedza swoje rodzinne miasto, żeby załatwić sprawę, o którą prosi go szef. Ma odebrać sprowadzone ze Stanów auto i od razu wracać. Sprawy przybierają jednak inny obrót...

więcej »

Film: Johnny English - Reaktywacja

Johnny English - ReaktywacjaRowan Atkinson powraca w roli niekonwencjonalnego, supertajnego agenta, który nie wie, co to strach ani niebezpieczeństwo. W tej pełnej akcji komedii zobaczymy takie gwiazdy, jak: Gillian Anderson, Rosamund Pike, Dominic West.

więcej »

Film: Niebo nad Saharą

Niebo nad SaharąOparta na bestsellerowej powieści Sylvaina Estibala europejska superprodukcja przygodowa z dwiema największymi gwiazdami kina znad Sekwany: znakomitą, nagrodzoną Oscarem, Złotym Globem, BAFTĄ i dwoma Cezarami niezapomnianą odtwórczynią roli Edith Piaf Marion Cotillard i uznawanym za najprzystojniejszego francuskiego aktora i niezwykle ualentowanego reżysera ("Nie mów nikomu") Guilliaumem Canet.

więcej »

Film: Ludzie Boga

Ludzie Boga„Ludzie Boga” Xaviera Beauvois ukazuje ostatnie kilka miesięcy życia małej społeczności chrześcijańskich mnichów w „krainie muzułmanów”. Film próbuje uchwycić ducha tych wydarzeń i ukazać ich wpływ na społeczność mnichów, nie jest szczegółowym zapisem historycznym.

więcej »

Film: Poznasz przystojnego bruneta

Poznasz przystojnego brunetaKomedia Woody’ego Allena to miłosny trójkąt gwiazd kina i historia serii przypadkowych romansów, które prowadzą do zabawnych komplikacji.

więcej »

Film: Władcy umysłów

Władcy umysłówCzy panujemy nad swoim przeznaczeniem, czy jakaś niewidzialna siła steruje naszym losem? Thriller z udziałem Matta Damona jako człowieka, któremu dane jest ujrzeć przyszłość zgotowaną mu przez Los. Przyszłość, której nie akceptuje i którą postara się zmienić wbrew poważnym ostrzeżeniom wysyłanym przez strażników Losu.

więcej »

Film: Coco Chanel & Igor Strawiński

Coco Chanel & Igor StrawińskiRok 1913, Paryż. Premiera „Święta Wiosny: Igora Strawińskiego - dzieła, które dla ówczesnej publiczności było zbyt nowoczesne i radykalne, mijało się z jej oczekiwaniami, a tym samym było dla niej niezrozumiałe i skandaliczne. Niewielu doceniło geniusz kompozytora i wielkość dzieła - jedną z osób, która zachwyca się baletem jest Coco Chanel, niezwykła kobieta, o której świat miał się dopiero dowiedzieć.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Polecamy Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Hospicja.pl Pola Nadziei Oferty pracy