Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Film: Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów

Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorówFilm Jana i Zdenka Sveraków – „Butelki zwrotne”, to piękna historia o starości, potraktowana z humorem. W Czechach film jest bardzo popularny. Często do wizyty w kinie nakłaniają rodziców dorosłe dzieci, które go już zobaczyły.

więcej »

Film: Andrzej Wajda, Katyń

Andrzej Wajda, Katyń"Katyń" Andrzeja Wajdy to pierwsza polska fabularna produkcja poświęcona zbrodni katyńskiej. W role głównych bohaterów wcielili się: Maja Ostaszewska, Jan Englert, Artur Żmijewski, Magdalena Cielecka, Danuta Seneka, Paweł Małuszyński, Maja Komorowska i Stanisława Celińska.

więcej »

Film: Pani Henderson

Pani HendersonShow to sposób na życie niezależnie od wieku. Ekscentryczna wdowa pani Henderson (Judi Dench), właścicielka wodewilu na londyńskim Soho wystawia na próbę skostniałe obyczaje przesiąknięte puddingiem i five’o’clock tea. Przy pomocy zręcznego impresario (Bob Hoskins) wywraca do góry nogami nocne życie miasta.

więcej »

Film: Jak być sobą

Jak być sobąAlbert Markovski (Jason Schwartzman), piastujący wysokie stanowisko w dużej korporacji, niespodziewanie znajduje się na życiowym zakręcie. Wydaje mu się, że seria zbiegów okoliczności, która go spotyka, ma jakieś niezwykłe metafizyczne wytłumaczenie. Zdesperowany zwraca się o pomoc do małżeństwa Bernarda i Vivian Jaffe (Dustin Hoffman i Lily Tomlin), czyli dwuosobowej agencji detektywów... egzystencjalnych.

więcej »

Film: Diabeł ubiera się u Prady

Diabeł ubiera się u PradyEkranizacja powieści Lauren Weisberger, jednego a największych bestsellerów ostatnich lat. Młoda dziewczyna zdobywa upragnioną pracę w jednym z najbardziej prestiżowych nowojorskich magazynów poświęconych modzie, mając nadzieję, że otworzy jej to drogę do wielkiej kariery. Pech w tym, że jej bezwzględna szefowa to kobieta z piekła rodem.

więcej »

Film: Kto nigdy nie żył...

Kto nigdy nie żył...Młody, charyzmatyczny ksiądz Jan na co dzień pomaga trudnej młodzieży. Metody jakie stosuje w swojej pracy duszpasterskiej i fakt, że jest bardzo zżyty ze środowiskiem narkomanów, nie odpowiadają jego przełożonym. Jan otrzymuje polecenie wyjazdu na studia do Rzymu. Jest pewien, że to próba oddzielenia go od wiernych, potrzebujących pomocy, młodych ludzi. Chce walczyć o swoje miejsce…Życie jednak dramatycznie zmienia wszystkie plany.

więcej »

Film: Plac Zbawiciela

Plac ZbawicielaNajnowszy film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze to historia o winie i jej odkupieniu. Z pozoru zwyczajna rodzina: mąż, żona, dzieci i teściowa - w mieszkaniu z oknami wychodzącymi na słoneczny Plac Zbawiciela, ludzie tacy, jak my i ich prawdziwa historia, w której złośliwość losu splata się z przypadkami i chybionymi intencjami i kruchą naturą człowieka.

więcej »

Film: Kumple na zabój (The Matador)

Kumple na zabój (The Matador)"Moim pierwszym impulsem było napisanie historii o dwóch obcych facetach, którzy spotykają się w barze" - wspomina Richard Shepard, autor scenariusza i reżyser. "Hotelowe bary mają to do siebie, że możesz opowiedzieć tam całą prawdę na swój temat, mając całkowitą pewność, że nigdy więcej nie spotkasz osoby, której to opowiadałeś. To fantastyczny punkt wyjścia dla super historii".

więcej »

Film: Kochankowie z Marony

Kochankowie z MaronyFilm Kochankowie z Marony jest ekranizacją opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Wieś Marona położona nad pięknym jeziorem z sanatorium dla przewlekle chorych; i dwoje samotnych bohaterów. Miłość wiejskiej nauczycielki do pacjenta sanatorium - głęboka, intensywna, wymagająca poświęceń, niemal od początku nacechowana tragizmem. Jest jeszcze ten trzeci, jego przyjaciel, który nie chce usunąć się w cień... Tworzy się niezwykły trójkąt. Eros i Thanatos - miłość i ciemne strony życia – gdzieś na końcu świata.

więcej »

Film: Biała Masajka

Biała MasajkaOparta na faktach historia miłości kobiety z Europy i tubylca z Afryki, nawiązująca do filmów "Pożegnanie z Afryką" i "Nigdzie w Afryce". Carol nawet nie przypuszczała, że wycieczka do Kenii wywróci do góry nogami całe jej życie. Bez pamięci zakochuje się tam w masajskim tancerzu, a wkrótce potem decyduje się zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i związuje się z czarnoskórym mężczyzną.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Oferty pracy