Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Film: „Nóż w wodzie” - wznowienie

„Nóż w wodzie” - wznowienieJeden z najlepszych filmów w historii polskiego kina - „Nóż w wodzie" w reżyserii Romana Polańskiego - został wznowiony na płytach DVD.

więcej »

Film: Katarzyna Figura Czerwoną Królową u Tima Burtona

Katarzyna Figura Czerwoną Królową u Tima Burtona5 marca na polskie ekrany trafi od dawna oczekiwana "Alicja w Krainie Czarów", wariacja na temat dzieła Lewisa Carrolla, która wyszła spod ręki Tima Burtona. Film, zrealizowany w technologii 3D, będzie miał polską wersję językową.

więcej »

Film: Avatar - nowa produkcja Jamesa Camerona

Avatar - nowa produkcja Jamesa Camerona„Avatar" to najnowsza superprodukcja, obsypanego Oscarami, wizjonerskiego fascynata technologii trójwymiarowej, Jamesa Camerona. Film ten, na którego możliwość realizacji reżyser czekał aż 15 lat, wyprodukowany został w całkowicie innowacyjny sposób, z wykorzystaniem pełni możliwości jaki daje trójwymiar. To produkcja, o której mówi się, że jest „pieśnią przyszłości kina" i zrewolucjonizuje kinematografię na podobną skalę, co kiedyś dźwięk.

więcej »

Film: „Dzień w Juriewie” - film o niełatwych powrotach

„Dzień w Juriewie” - film o niełatwych powrotach2 października na ekrany polskich kin wchodzi film rosyjskiego reżysera Kiriłła Serebrennikowa „Dzień w Juriewie".

więcej »

Film: Kocham Cię od tak dawna...

Kocham Cię od tak dawna...Juliette (Kristin Scott Thomas) spędziła w więzieniu 15 lat. Po wielu latach życia w zamknięciu niespecjalnie wyobraża sobie powrót do rzeczywistości...

więcej »

Film: Operacja Dunaj

Operacja DunajPolsko-czeska superprodukcja z gwiazdorską obsadą. Na ekranie Maciej Stuhr, Tomasz Kot i Zbigniew Zamachowski oraz... Jiri Menzel - zdobywca Oscara, jeden z najsłynniejszych czeskich reżyserów i aktorów.

więcej »

Film: „Jeszcze nie wieczór” - film o przemijaniu

„Jeszcze nie wieczór” - film o przemijaniuNa ekrany kin w całej Polsce wszedł film „Jeszcze nie wieczór", laureat Srebrnych Lwów na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Główną nagrodę na tym samym festiwalu otrzymał grający w filmie główną rolę męską Jan Nowicki.

więcej »

Film: Generał Nil

Generał NilHistoria generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”), który, jako dowódca Dywersji AK kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej w czasie II Wojny Światowej Warszawie. Dowodził m.in. zamachem na Franza Kutscherę. Niemcy bali się go jak ognia.

więcej »

Film: Popiełuszko - wolność jest w nas

Popiełuszko - wolność jest w nasOpowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem narodu oraz symbolem odwagi w walce o wolność i prawdę.

więcej »

Film: To nie jest kraj dla starych ludzi / No Country for Old Men

To nie jest kraj dla starych ludzi / No Country for Old Men"To nie jest kraj dla starych ludzi", nominowany do tegorocznych Oscarów aż w ośmiu kategoriach, zdobył w rezultacie cztery statuetki. Okazał się najlepszym filmem według Amerykańskiej Akademii Filmowej.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Polecamy Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Kosciol.pl Umierać po ludzku Oferty pracy