Strona główna Styl życia Kultura Wiadomości

Wszystkie filmy z serii "Gwiezdne wojny" od najgorszego do najlepszego

Wszystkie filmy z serii "Gwiezdne wojny" od najgorszego do najlepszegoKrytyk magazynu "The Hollywood Reporter", John DeFore, ułożył ranking wszystkich filmów z serii "Gwiezdne wojny". Ranking ma oczywiście związek z premierą najnowszego filmu z cyklu czyli "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Nowa produkcja zajęła całkiem niezłą pozycję w zestawieniu.

więcej »

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego - zobacz zwiastun

fot. Zimna wojnaW sieci pojawił się zwiastun "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego. Twórca otrzymał za film nagrodę reżyserską na festiwalu w Cannes.

więcej »

Olga Tokarczuk z Nagrodą Bookera 2018

fot. The Man Booker International PrizePowieść "Bieguni" została uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Bookera 2018. Nagrodę otrzymały wspólnie jej autorka Olga Tokarczuk i tłumaczka na angielski Jennifer Croft.

więcej »

Nie tylko język. Bariery kulturowe w komunikowaniu się z obcokrajowcami

©  lassedesignen - Fotolia.comJęzyk angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie, który powszechnie uznawany jest za główny język międzynarodowy. Posługuje się nim dwa miliardy ludzi. Jednak nie tylko jego biegła znajomość wystarczy, żeby skutecznie i bez nieporozumień komunikować się z obcokrajowcami podczas różnego rodzaju podróży czy to turystycznych, czy biznesowych. Istotne są także różnice kulturowe, które są bardzo wyraźne, nawet w obrębie tego samego kontynentu.

więcej »

Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem w Cannes

Tomasz Kot i Joanna Kulig fot. Kino ŚwiatTwórca "Zimnej wojny" Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 71. edycji festiwalu w Cannes.

więcej »

Pierwsza zapowiedź "Bohemian Rhapsody"

fot. Bohemian RhapsodyW sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź filmu "Bohemian Rhapsody" o Freddiem Mercury i zespole Queen. - Bardziej niezwykła od ich muzyki jest tylko jego historia - czytamy.

więcej »

Warszawa: „Szabasowa dziewczyna” w Teatrze Żydowskim

Fot. Andrzej Wencel, materiały prasoweKomedia romantyczna „Szabasowa dziewczyna” w reżyserii Marcina Sławińskiego jest jedną z najchętniej oglądanych pozycji repertuarowych Teatru Żydowskiego. Ta zabawna i pełna inteligentnego poczucia humoru komedia, szybko została okrzyknięta przez wielu krytyków jedną z najlepszych premier sezonu.

więcej »

Piotr Fronczewski i Marcin Wyrostek na nowym albumie Stanisławy Celińskiej

Stanisława Celińska fot. Archiwum artystki25 maja ukaże się nowa płyta Stanisławy Celińskiej. "Malinowa…" to zestaw 14 premierowych utworów, zainspirowanych spotkaniami z fanami i im dedykowany.

więcej »

Wrocław: "Inspiracja jest kobietą". Wernisaż wystawy

Fot. materiały prasoweUchwycona chwila, wydarzenie, postać, gra światła, barw. Jeden obraz może przemawiać mocniej niż wiele słów. Wystawa „Inspiracja jest kobietą” jest zbiorem fotografii, które w symboliczny sposobów prezentują upływ czasu. Sesja fotograficzna oraz wystawa powstały w ramach międzypokoleniowej inicjatywy studentów specjalności Menadżer działań artystycznych i arteterapia oraz słuchaczek Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

więcej »

Diane Keaton i Jane Fonda czytają "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

fot. Book ClubW sieci pojawił się ostateczny zwiastun komedii "Pozycja obowiązkowa" (Book Club), w której grają Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen oraz Mary Steenburgen.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Pola Nadziei Oferty pracy