Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Gwen Cooper, Odyseja kota imieniem Homer

Gwen Cooper, Odyseja kota imieniem HomerRaz na dziewięć kocich żywotów zdarza się coś niezwykłego... Prawdziwa historia ślepego kota o imieniu Homer i kobiety, którą nauczył miłości.

więcej »

Książka: Tomáš Sedláček, Ekonomia dobra i zła

Tomáš Sedláček, Ekonomia dobra i złaCzy da się opowiedzieć historię myśli ekonomicznej poprzez książkę, która przebija sprzedażą Kod da Vinci i Harry’ego Pottera, a później zrobić z tego sztukę teatralną? Tomáš Sedláček udowadnia, że tak.

więcej »

Książka: Sonia Raduńska, Solo

Sonia Raduńska, SoloKsiążki Soni Raduńskiej dla wielu osób, zwłaszcza dla kobiet, stanowią ważny przełom w poznawaniu, rozumieniu i kochaniu siebie. Po Białych zeszytach (2005) oraz Kartkach z białego zeszytu (2008) nadchodzi pora na SOLO, w którym autorka przełamuje tabu samotności.

więcej »

Książka: Jerzy Besala, Najsłynniejsze miłości królów polskich

Jerzy Besala, Najsłynniejsze miłości królów polskichW tradycyjnej historiografii polskiej brakowało miejsca na przeżycia miłosne. Liczył się patriotyzm, męstwo wojenne i wielkość dawnej Rzeczypospolitej. A przecież Polskę dawnych wieków zamieszkiwali ludzie z krwi i kości, którym nieobce były miłosne uniesienia.

więcej »

Książka: Ida Fink, Podróż

Ida Fink, PodróżRok 1942. Dwie siostry, młode Żydówki, uciekają z getta w małym miasteczku na kresach dawnej Rzeczypospolitej. Przebrane za chłopki, zgłaszają się do Arbeitsamtu. Chcą dobrowolnie wyjechać na roboty do Niemiec.

więcej »

Książka: Jurek Owsiak, Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat grania

Jurek Owsiak, Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat graniaKsiążka o 20 latach "grania" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niemal kalendarium jej działalności.

więcej »

Książka: Krystyna Chiger, Daniel Paisner, Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemności

Krystyna Chiger, Daniel Paisner, Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemnościBestsellerowa autobiografia Krystyny Chiger, która w czasie II wojny światowej wraz z grupą uciekinierów z getta przetrwała 14 miesięcy we lwowskich kanałach.

więcej »

Książka: Anthony Bourdain, Głodne kawałki Kill Grill 2

Anthony Bourdain, Głodne kawałki Kill Grill 2Autor bestsellerowego Kill Grilla, znany w Polsce gospodarz programów podróżniczo-kulinarnych, powraca w brawurowym stylu! Anthony Bourdain rozwija i kontynuuje rozważania ze swoich poprzednich książek, w tym Kill Grilla, opisuje wyprawy kulinarne i poznawanie potraw regionalnych, krytycznie odnosi się do różnych zjawisk związanych ze współczesną kuchnią.

więcej »

Książka: Hanna Szymanderska, Polskie tradycje świąteczne

Hanna Szymanderska, Polskie tradycje świąteczneCzy Twoje dzieci lub wnuki wiedzą więcej o walentynkach i Halloween niż katarzynkach, Zielonych Świątkach i sobótce? A czy Ty znasz wszystkie polskie zwyczaje świąteczne?

więcej »

Książka: III filar twojej emerytury. Przygotuj dobry plan na lepszą przyszłość

III filar twojej emerytury. Przygotuj dobry plan na lepszą przyszłośćPremiera książki Macieja Rogali „III filar twojej emerytury" zbiega się z wygłoszonym przez premiera Tuska exposé, w którym wspomniał on o zbliżającej się konieczności zaciskania przysłowiowego pasa. Zapowiadane wyrzeczenia związane będą przede wszystkim z likwidacją lub ograniczeniem ulg podatkowych: na Internet i ulgi prorodzinnej. Od 1 stycznia 2012 roku pojawi się jednak nowa i wyjątkowa ulga podatkowa związana z III filarem.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy EWST.pl Kobiety.net.pl Pola Nadziei Kosciol.pl Oferty pracy