Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Tomáš Sedláček, Ekonomia dobra i zła

Tomáš Sedláček, Ekonomia dobra i złaCzy da się opowiedzieć historię myśli ekonomicznej poprzez książkę, która przebija sprzedażą Kod da Vinci i Harry’ego Pottera, a później zrobić z tego sztukę teatralną? Tomáš Sedláček udowadnia, że tak.

więcej »

Książka: Sonia Raduńska, Solo

Sonia Raduńska, SoloKsiążki Soni Raduńskiej dla wielu osób, zwłaszcza dla kobiet, stanowią ważny przełom w poznawaniu, rozumieniu i kochaniu siebie. Po Białych zeszytach (2005) oraz Kartkach z białego zeszytu (2008) nadchodzi pora na SOLO, w którym autorka przełamuje tabu samotności.

więcej »

Książka: Jerzy Besala, Najsłynniejsze miłości królów polskich

Jerzy Besala, Najsłynniejsze miłości królów polskichW tradycyjnej historiografii polskiej brakowało miejsca na przeżycia miłosne. Liczył się patriotyzm, męstwo wojenne i wielkość dawnej Rzeczypospolitej. A przecież Polskę dawnych wieków zamieszkiwali ludzie z krwi i kości, którym nieobce były miłosne uniesienia.

więcej »

Książka: Ida Fink, Podróż

Ida Fink, PodróżRok 1942. Dwie siostry, młode Żydówki, uciekają z getta w małym miasteczku na kresach dawnej Rzeczypospolitej. Przebrane za chłopki, zgłaszają się do Arbeitsamtu. Chcą dobrowolnie wyjechać na roboty do Niemiec.

więcej »

Książka: Jurek Owsiak, Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat grania

Jurek Owsiak, Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat graniaKsiążka o 20 latach "grania" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niemal kalendarium jej działalności.

więcej »

Książka: Krystyna Chiger, Daniel Paisner, Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemności

Krystyna Chiger, Daniel Paisner, Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemnościBestsellerowa autobiografia Krystyny Chiger, która w czasie II wojny światowej wraz z grupą uciekinierów z getta przetrwała 14 miesięcy we lwowskich kanałach.

więcej »

Książka: Anthony Bourdain, Głodne kawałki Kill Grill 2

Anthony Bourdain, Głodne kawałki Kill Grill 2Autor bestsellerowego Kill Grilla, znany w Polsce gospodarz programów podróżniczo-kulinarnych, powraca w brawurowym stylu! Anthony Bourdain rozwija i kontynuuje rozważania ze swoich poprzednich książek, w tym Kill Grilla, opisuje wyprawy kulinarne i poznawanie potraw regionalnych, krytycznie odnosi się do różnych zjawisk związanych ze współczesną kuchnią.

więcej »

Książka: Hanna Szymanderska, Polskie tradycje świąteczne

Hanna Szymanderska, Polskie tradycje świąteczneCzy Twoje dzieci lub wnuki wiedzą więcej o walentynkach i Halloween niż katarzynkach, Zielonych Świątkach i sobótce? A czy Ty znasz wszystkie polskie zwyczaje świąteczne?

więcej »

Książka: III filar twojej emerytury. Przygotuj dobry plan na lepszą przyszłość

III filar twojej emerytury. Przygotuj dobry plan na lepszą przyszłośćPremiera książki Macieja Rogali „III filar twojej emerytury" zbiega się z wygłoszonym przez premiera Tuska exposé, w którym wspomniał on o zbliżającej się konieczności zaciskania przysłowiowego pasa. Zapowiadane wyrzeczenia związane będą przede wszystkim z likwidacją lub ograniczeniem ulg podatkowych: na Internet i ulgi prorodzinnej. Od 1 stycznia 2012 roku pojawi się jednak nowa i wyjątkowa ulga podatkowa związana z III filarem.

więcej »

Książka: ks. Adam Boniecki, Lepiej palić fajkę niż czarownice

ks. Adam Boniecki, Lepiej palić fajkę niż czarownicePo tym, jak ksiądz Adam Boniecki otrzymał od swego przełożonego polecenie, by „ograniczyć swoje wystąpienia medialne”, rozpętała się w Polsce dyskusja o granicach wolności słowa w Kościele.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl EWST.pl Oferty pracy