Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Anthony Bourdain, Głodne kawałki Kill Grill 2

Anthony Bourdain, Głodne kawałki Kill Grill 2Autor bestsellerowego Kill Grilla, znany w Polsce gospodarz programów podróżniczo-kulinarnych, powraca w brawurowym stylu! Anthony Bourdain rozwija i kontynuuje rozważania ze swoich poprzednich książek, w tym Kill Grilla, opisuje wyprawy kulinarne i poznawanie potraw regionalnych, krytycznie odnosi się do różnych zjawisk związanych ze współczesną kuchnią.

więcej »

Książka: Hanna Szymanderska, Polskie tradycje świąteczne

Hanna Szymanderska, Polskie tradycje świąteczneCzy Twoje dzieci lub wnuki wiedzą więcej o walentynkach i Halloween niż katarzynkach, Zielonych Świątkach i sobótce? A czy Ty znasz wszystkie polskie zwyczaje świąteczne?

więcej »

Książka: III filar twojej emerytury. Przygotuj dobry plan na lepszą przyszłość

III filar twojej emerytury. Przygotuj dobry plan na lepszą przyszłośćPremiera książki Macieja Rogali „III filar twojej emerytury" zbiega się z wygłoszonym przez premiera Tuska exposé, w którym wspomniał on o zbliżającej się konieczności zaciskania przysłowiowego pasa. Zapowiadane wyrzeczenia związane będą przede wszystkim z likwidacją lub ograniczeniem ulg podatkowych: na Internet i ulgi prorodzinnej. Od 1 stycznia 2012 roku pojawi się jednak nowa i wyjątkowa ulga podatkowa związana z III filarem.

więcej »

Książka: ks. Adam Boniecki, Lepiej palić fajkę niż czarownice

ks. Adam Boniecki, Lepiej palić fajkę niż czarownicePo tym, jak ksiądz Adam Boniecki otrzymał od swego przełożonego polecenie, by „ograniczyć swoje wystąpienia medialne”, rozpętała się w Polsce dyskusja o granicach wolności słowa w Kościele.

więcej »

Książka: Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami

Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcamiPodwójna dawka humoru - najzabawniejsze podróże Manna i Materny. Prywatne wspomnienia duetu, który stworzył niezapomniane programy, m.in. MdM, Za chwilę dalszy ciąg programu i M kwadrat.

więcej »

Książka: Stephen King, Dallas '63

Stephen King, Dallas '63„Dallas ‘63" odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Korzystając z tajemniczego portalu, główny bohater opowieści cofa się do 1958 roku i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Ten prosty pomysł w rękach Kinga staje się pretekstem do odmalowania na blisko 900 stronach klimatu Stanów Zjednoczonych lat 60., reinterpretacji mitu o śmierci amerykańskiego prezydenta oraz stworzenia alternatywnej wersji historii.

więcej »

Książka: Artur Barciś, Marzanna Graff, Rozmowy bez retuszu

Artur Barciś, Marzanna Graff, Rozmowy bez retuszuRozmowy bez retuszu to niekonwencjonalny wywiad z jednym z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych Arturem Barcisiem.

więcej »

Książka: Komputer i Internet dla seniorów

Komputer i Internet dla seniorówPotrzebujesz skorzystać z poczty elektronicznej? Chcesz odnowić kontakt z rodziną z drugiego końca Polski? Nie wiesz, jak napisać na komputerze, a potem wydrukować dokument? Sięgnij po nasz poradnik i przekonaj się, że obsługa komputera jest prosta, daje dostęp do wszystkich potrzebnych informacji i otwiera przed tobą nowe możliwości!

więcej »

Książka: Sławomir Mrożek, Dziennik tom 1 1962-1969

Sławomir Mrożek, Dziennik tom 1 1962-1969Pierwszy tom Dziennika Sławomira Mrożka obejmujący lata 1962 - 1969. Pisany krwią i żółcią, tęsknotą i złością, niespokojnymi nocami i podczas szczęśliwych dni?

więcej »

Książka: Andrzej Franaszek, Miłosz. Biografia

Andrzej Franaszek, Miłosz. Biografia"Miłosz. Biografia" autorstwa Andrzeja Franaszka to nie tylko barwny portret jednego z największych twórców XX wieku - to zarazem kawał historii tego stulecia, z jego okrutnymi paroksyzmami: wojnami, rewolucjami, totalitaryzmami, powstaniami, dyktaturami, zrywami niepodległościowymi.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X