Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Anders Hansen, Wyloguj swój mózg

fot. Anders Hansen, Wyloguj swój mózgJaką można dać odpowiedź na pytanie: czy jesteśmy gotowi na technologiczną rewolucję? Książka szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad internetem odkrywa tajemnice mózgu w zderzeniu z nowymi technologiami i daje konkretne wskazówki.

więcej »

Książka: Robert Małecki, Skaza

fot. SkazaSkaza to opowieść o dramacie, który zatruwa umysły, ale też o zbrodni, błędach i odkupieniu. O miłości, zemście i sprawie­dliwości – niekiedy tak różnie pojmowanych.

więcej »

Książka: Bez strachu. Jak umiera człowiek - zmarli uczą żywych

fot. Bez strachuTak wyjątkowej publikacji jeszcze w Polsce nie było. W „Bez strachu. Jak umiera człowiek” Magdalena Rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z mistrzem balsamacji zwłok Adamem Raglem i jego uczniami. Premiera książki w kwietniu.

więcej »

Książka: Artysta w czasach terroru - Julian Barnes, Zgiełk czasu

fot. Zgiełk czasuCzasy terroru w różnych krajach i epokach najczęściej są opisywane przez postaci tyranów. Julian Barnes nie poszedł tą drogą, zainteresowała go sytuacja artysty, który musi wybierać między twórczością a kompromisami na jakie musi się godzić, aby przetrwać.

więcej »

Książka: TOP 10 - poradniki praktyczne i nie. Przegląd subiektywny

fot. poradniki 2018Co jeść? Czego nie pić? Jak chorować? Jak wyjść za mąż, jak się rozwieść, jak uprawiać sport, jak poprawić jakość snu, jak odpoczywać, jak żyć... Od polityków czy profesorów, po celebrytów, blogerów i uczestników telewizyjnych reality show. Poradniki piszą już wszyscy - i niemal wszyscy je czytają. Przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem publikacje poradnikowe.

więcej »

Książka: Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności

fot. Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności 2017–2018Zgodnie z zapowiedziami ukazują się kolejne tomy Encyklopedii starzenia się, starości i niepełnosprawności - najbardziej przekrojowego na polskim rynku opracowania haseł związanych z seniorami i osobami niepełnosprawnymi. W najbliższym czasie zostanie wydany piąty, ostatni tom.

więcej »

Książka: Andrzej Franaszek, Herbert. Biografia

fot. ZnakDzięki książce „Herbert. Biografia” autorstwa Andrzeja Franaszka, możemy poznać Herberta innego niż ten, którego pamiętamy z podręczników – nie niedostępnego erudytę, ukrytego za swoim poetyckim alter ego, lecz człowieka, który kochał życie, choć ono nie zawsze tę miłość odwzajemniało.

więcej »

Książka: Kamil Janicki, Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić

Kamil Janicki, Epoka milczenia, fot. ZnakCzy o „takich” tematach w ogóle powinno się pisać? Po co wyciągać „te” brudy na światło dzienne? Nie lepiej „to” zostawić? Kamil Janicki, autor Pierwszych Dam II Rzeczpospolitej i Epoki hipokryzji, odpowiada w swojej najnowszej książce: „Nie, nie lepiej”. Pisać wprost to obowiązek historyka.

więcej »

Książka: Cody Cassidy, Paul Doherty, Już nie żyjesz

Już nie żyjesz, fot. ZnakCo by się stało, gdybyś został prawdziwą ludzką kulą armatnią? Albo gdybyś znalazł się w samym środku roju komarów? Czy mógłbyś pokonać wodospad Niagara w beczce i pozostać żywym? Ile ciasteczek mógłbyś zjeść, gdybyś był Ciasteczkowym Potworem? Wszystkie przypadki zgonów z tej książki zasługują na Nagrodę Darwina!

więcej »

Książka: Sławomir Leśniewski, Drapieżny ród Piastów

fot. Wydawnictwo LiterackiePobożni władcy czy żądni krwi zbrodniarze? Łagodne białogłowy czy podstępne uwodzicielki? Poznaj prawdziwe oblicze piastowskich władców.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Aktywni 50+ Hospicja.pl eGospodarka.pl Umierać po ludzku Oferty pracy