Książka: Anders Hansen, Wyloguj swój mózg
Jaką można dać odpowiedź na pytanie: czy jesteśmy gotowi na technologiczną rewolucję? Książka szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad internetem odkrywa tajemnice mózgu w zderzeniu z nowymi technologiami i daje konkretne wskazówki.
Książka: Robert Małecki, Skaza
Skaza to opowieść o dramacie, który zatruwa umysły, ale też o zbrodni, błędach i odkupieniu. O miłości, zemście i sprawiedliwości – niekiedy tak różnie pojmowanych.
Książka: Bez strachu. Jak umiera człowiek - zmarli uczą żywych
Tak wyjątkowej publikacji jeszcze w Polsce nie było. W „Bez strachu. Jak umiera człowiek” Magdalena Rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z mistrzem balsamacji zwłok Adamem Raglem i jego uczniami. Premiera książki w kwietniu.
Książka: Artysta w czasach terroru - Julian Barnes, Zgiełk czasu
Czasy terroru w różnych krajach i epokach najczęściej są opisywane przez postaci tyranów. Julian Barnes nie poszedł tą drogą, zainteresowała go sytuacja artysty, który musi wybierać między twórczością a kompromisami na jakie musi się godzić, aby przetrwać.
Książka: TOP 10 - poradniki praktyczne i nie. Przegląd subiektywny
Co jeść? Czego nie pić? Jak chorować? Jak wyjść za mąż, jak się rozwieść, jak uprawiać sport, jak poprawić jakość snu, jak odpoczywać, jak żyć... Od polityków czy profesorów, po celebrytów, blogerów i uczestników telewizyjnych reality show. Poradniki piszą już wszyscy - i niemal wszyscy je czytają. Przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem publikacje poradnikowe.
Książka: Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności
Zgodnie z zapowiedziami ukazują się kolejne tomy Encyklopedii starzenia się, starości i niepełnosprawności - najbardziej przekrojowego na polskim rynku opracowania haseł związanych z seniorami i osobami niepełnosprawnymi. W najbliższym czasie zostanie wydany piąty, ostatni tom.
Książka: Andrzej Franaszek, Herbert. Biografia
Dzięki książce „Herbert. Biografia” autorstwa Andrzeja Franaszka, możemy poznać Herberta innego niż ten, którego pamiętamy z podręczników – nie niedostępnego erudytę, ukrytego za swoim poetyckim alter ego, lecz człowieka, który kochał życie, choć ono nie zawsze tę miłość odwzajemniało.
Książka: Kamil Janicki, Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić
Czy o „takich” tematach w ogóle powinno się pisać? Po co wyciągać „te” brudy na światło dzienne? Nie lepiej „to” zostawić? Kamil Janicki, autor Pierwszych Dam II Rzeczpospolitej i Epoki hipokryzji, odpowiada w swojej najnowszej książce: „Nie, nie lepiej”. Pisać wprost to obowiązek historyka.
Książka: Cody Cassidy, Paul Doherty, Już nie żyjesz
Co by się stało, gdybyś został prawdziwą ludzką kulą armatnią? Albo gdybyś znalazł się w samym środku roju komarów? Czy mógłbyś pokonać wodospad Niagara w beczce i pozostać żywym? Ile ciasteczek mógłbyś zjeść, gdybyś był Ciasteczkowym Potworem? Wszystkie przypadki zgonów z tej książki zasługują na Nagrodę Darwina!
Książka: Sławomir Leśniewski, Drapieżny ród Piastów
Pobożni władcy czy żądni krwi zbrodniarze? Łagodne białogłowy czy podstępne uwodzicielki? Poznaj prawdziwe oblicze piastowskich władców.