Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności 2017-2018 - pierwszy tom już wydany

fot. Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności 2017–2018Nakładem Stowarzyszenia Thesaurus Silesiae – Skarb Śląski w Katowicach został ogłoszony drukiem pierwszy tom Encyklopedii starości, starzenia się i niepełnosprawności, liczący prawie 600 stron druku. Kolejne cztery tomy będą ukazywać się sukcesywnie w drugim kwartale 2018 r. Redaktorem naukowym tej niezmiernie interesującej publikacji zbiorowej jest prof. zw. dr hab. Adam A. Zych, wieloletni profesor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

więcej »

Książka: Aleksandra Zaprutko-Janicka, Dwudziestolecie od kuchni

fot. ciekawostkihistoryczne.plKraj wyniszczony wojną. Miliony rodzin żyjące w skrajnej biedzie. Galopujące ceny i oszuści żerujący na ludzkiej krzywdzie. Poznaj odarte z kłamstw i mitów oblicze niepodległej Polski. II Rzeczpospolita też była polem walki, a nowym frontem okazały się kuchnie, spiżarnie i miejskie targi.

więcej »

Książka: Cezary Łazarewicz, "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka"

fot. Wydawnictwo CzarneTo jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie Przemyka wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

więcej »

Książka: "Starość. Jej ciemność, jej światłość..." - naukowcy o seniorach

fot. Konteksty społeczne"Starość. Jej ciemność, jej światłość…" to numer specjalny czasopisma naukowego „Konteksty Społeczne”, w całości poświęcony seniorom.

więcej »

Książka: Piotr Lorek, Bóg bez brody

fot. Bóg bez brodyJak wyobrażasz sobie Boga? Jak Go opisujesz? W jakich słowach mówisz o Nim innym? – z tymi pytaniami mierzy się Piotr Lorek w swojej najnowszej książce „Bóg bez brody”.

więcej »

Książka: Jill Leovy. Wszyscy wiedzą. O zabójstwach czarnych w Ameryce

fot. CzarneJak tak naprawdę wygląda praca detektywa w Los Angeles? Dlaczego tak wielu czarnoskórych mężczyzn ginie z rąk swoich sąsiadów? W jaki sposób przebiegają procesy w amerykańskich sądach?

więcej »

Książka: Michael Schulman, Meryl Streep. Znowu ona!

fot. ZNAKW 1975 roku absolwentka Yale School of Drama znalazła swoje miejsce w nowojorskim teatrze. Utalentowana i ambitna, była jak dziesiątki innych aspirujących aktorek tamtych lat – młodą pięknością, która jeździła na rowerze, prowadziła dziennik, drzemała przed występami i późno się kładła, „rozmawiając o aktorstwie w barach dla aktorów”. Jednak Meryl się wyróżniała.

więcej »

Książka: Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem

fot. Anna Seniuk. Nietypowa baba jestemChoć dla rzeszy Polaków na zawsze pozostanie niezapomnianą Madzią Karwowską z Czterdziestolatka, to przecież zagrała w swoim życiu setki innych ról. Pchła Szachrajka, wytworna Natasza czy szalona panna Tutli-Putli? A może seksbomba czasów szarego PRL-u, nieśmiała studentka i dziewczyna o wielu sportowych pasjach? Kim jeszcze okaże się dla czytelników tytułowa „nietypowa baba”?

więcej »

Książka: "Skucha" - reporterska archeologia

fot. Skucha"Bunt i pokojowa walka Solidarności to jedyne, obok wielkopolskiego, polskie powstanie, które kończy się zwycięstwem."

więcej »

Książka: Zbiór reportaży: miłość, zbrodnia, kara na sali sądowej

fot. Muza SANa początku były fascynacja, oczarowanie, miłość. W różnych konfiguracjach. Czasami nic nie zapowiadało późniejszej tragedii. Z perspektywy czasu, już podczas procesu, te uczucia okazywały się fatalne, obsesyjne, chore, skoro zrodziły myśl o krwawym rewanżu, gwałcie, oszukaniu obiektu adoracji.
Wstrząsające historie prosto z sali sądowej – tylko dla osób o mocnych nerwach.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X